GeriGündem Nasır Eskiocak sınırda yakalandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nasır Eskiocak sınırda yakalandı

Nasır Eskiocak sınırda yakalandı
refid:23478247 ilişkili resim dosyası

Reyhanlı' daki bombalı saldırıların bir numaralı zanlısı Nasır Eskiocak 'ın Suriye ye kaçmak isterken sınırda yakalandığı bildirildi.

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 52 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıların 1 numaralı planlayıcısı olduğu gerekçesiyle aranan Nasır Eskiocak bu gece yarısı yakalandı.Hatay'ın Yayladağ İlçesi'nin Güveçci Köyü bölgesinde 3. Hudut Taburu ve Hatay Polisi'nin ortak operasyonunda kıstırdığı Nasır Eskiocak Antakya'ya getirilerek Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanmaya başladı. 

REYHANLI'DAKİ SALDIRILARIN ARDINDAN ÇEKİLEN KARELER / FOTO GALERİ

Bu saldırı ile ilgili daha önce yakalanıp tutuklananlar olmuştu. Yusuf Nazik ve Temir Dükan ise aranıyor.

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde 52 kişinin ölümüne neden olan bombalı saldırıların ’1 numaralı’ planlayıcısı olduğu iddiasıyla aranan Nasır Eskiocak, Yayladağı İlçesi’nde sınırdan Suriye’ye geçmeye çalışırken yakalandı. Gece yarısı Yayladağı’na bağlı Güveççi Köyü yakınlarında asker ve polisin gerçekleştirdiği ortak operasyonda Nasır Eskiocak ile birlikte ona yardım ve yataklık yaptığı öne sürülen 4 kişi daha gözaltına alındı.

Reyhanlı kent merkezinde geçen 11 Mayıs’ta 52 kişinin ölümüne, 100’den fazla kişinin de yaralanmasına neden olan çifte bombalı saldırının ’1 numaralı’

/images/100/0x0/55ea7ff5f018fbb8f8840058
planlayıcısı olduğu iddiasıyla aranan Nasır Eskiocak’ın, Yayladağı’na bağlı Güveçci Köyü yakınlarında sınırı geçip Suriye’ye kaçmaya çalıştığı bilgisi üzerine dün saat 23.00 sıralarında 3’üncü Hudut Tabur Komutanlığı ve Hatay Emniyet Müdürlüğü ortak operasyon düzenledi. Suriye sınırına yaklaşık 300 metre uzaktaki Güveçci Köyü yakınlarında Nasır Eksiocak ile kendisine yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 3 kişi yakalanıp, etkisiz hale getirildi. Nasır Eskiocak ve yanındaki 4 kişi, zırhlı araçlara bindirilip, sorgulanmak üzere Hatay Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Hatay Valiliği, operasyonun saat 23.00 sıralarında tamamlandığını açıkladı.

REYHANLI'DAKİ SALDIRILARDA YAŞAMINI YİTİRENLER / FOTO ANALİZ

18 GÖZALTI YAPILDI, 12 KİŞİ TUTUKLANDI

Suriye’nin Lazkiye kentinden deniz yoluyla Türkiye’ye getirilen ’RDX’ tipi yaklaşık 300 kilo patlayıcının 2 minibüste patlatılması ile ilgili yürütülen soruşturmada değişik tarihlerde 18 kişi gözaltına aldı. Hatay Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan 18 şüpheli, Adana Adliyesi’nde Terörle Mücadele Kanunu’nun 10’ncu maddesi ile görevli Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi. Şüphelilerden 12’si tutuklandı. 6 şüpheli, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. M.K., A.M., İ.Ş., İ.D. E.Ö. M.G., A.E, F.G. S.E., Y.B., N.K. ile asli faillerden Mehmet G. tutuklanarak cezaevine konuldu. Olayla ilgisi olduğu öne sürülen Yusuf Nazik ve Temir Dükan’ın halen arandığı bildirildi.

NASIR ESKİOCAK KİMDİR?

Hatay nüfusuna kayıtlı Nasır Eskiocak’ın, Suriye sınırında kaçakçılık olaylarına karıştığı güvenlikg üçlerince belirtildi. Önceki yıllarda çeşitli sol terör örgütleriyle ilişkili olduğu öne sürülen Nasır Eskiocak’ın, ’Acilciler’ adıyla bilinen THKP-C eski yöneticisi Miraç Ural’ın yönettiği örgütle de bağlantısı olduğu iddia ediliyor.

Nasır Eskiocak’ın Yayladağı sınır kapısından Lazkiye’ye çok sık giriş-çıkış yaptığı da belirlenmişti.

VALİ LEKESİZ: SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs tarihinde gerçekleşen bombalı saldırıların asli faillerinden olduğu değerlendirilen Nasır Eskiocak'ın güvenlik ve istihbarat birimlerinin yoğun çalışması sonucu yakalandığını belirtti.

Lekesiz,  dün saat 23.00 sıralarında Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyü yakınlarında, aranmakta olan  Nasır Eskiocak'ın sınırı geçmeye çalışırken yakalandığını söyledi.

Güvenlik ve istihbarat birimlerinin yoğun ve titiz çalışması sonucu yakalanan  Nasır Eskiocak'ın sorgusunun devam ettiğini ifade eden Lekesiz, soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Bu arada konuyla ilgili valiliğin internet sitesinde yer alan açıklamada da "11 Mayıs 2013 Cumartesi günü Reyhanlı İlçemizde gerçekleşen iki ayrı patlama olayının asli faillerden olduğu değerlendirilen ve halen aranmakta olan ilimiz nüfusuna kayıtlı  Nasır Eskiocak isimli şahıs; güvenlik birimlerimizin titiz ve yoğun çalışmaları sonucu 10 Haziran 2013 Pazartesi günü saat 23.00 sıralarında ilimiz Yayladağı ilçesinden sınırı geçmeye çalışırken yakalanmıştır" ifadelerine yer verildi.

İŞTE O KORKUNÇ PATLAMANIN OLDUĞU AN / WEBTV

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False