Astsubay başvuru sonuçları açıklandı! MSB astsubay MYO sonuçları

Güncelleme Tarihi:

Astsubay başvuru sonuçları açıklandı MSB astsubay MYO sonuçları
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 21, 2017 17:29

Astsubay başvuru sonuçları, Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tarafından adayların erişimine açıldı. YGS'den geçer puan alan öğrencilerin müracaat edebildiği astsubay başvuru sonuçları, Milli Savunma Bakanlığı tarafından erişime açıldı. Peki, kazanan öğrencilerin bundan sonra neler yapması gerekiyor? İşte, Astsubay başvuru sonuçları ve detayları

Haberin Devamı

Milli Savunma Üniversitesi bünyesine yapılacak olan astsubay alımı için başvuru sonuçları açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde yer alan Milli Savunma Üniversitesi Astsubay MYO askeri öğrenci temin sonuçlarını açıkladı. YGS puan türleriyle başvurusunu yapan öğrencilerden puan barajını geçenler, Milli Savunma Üniversitesi'nin yapacağı mülakatlara girmeye hak kazanacak. İşte, astsubay başvuru sonuçları ve sonrasında yapılması gerekenler

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ ASTSUBAY BAŞVURU SONUÇLARI

MSÜ Meslek Yüksekokullarına öğrenci temin faaliyeti kapsamında başvuran adayların başvuruları ve tercihleri değerlendirilmiştir.

Başvuran adaylar sırasıyla YGS 1-6-5-4-2 puan türlerine göre en yüksekten itibaren sıralanarak çağrı yapılmıştır. Harp Okulları sınavları henüz tamamlanmadığından HO ve MYO’ya ortak başvurusu olan adaylara da çağrı yapılmıştır.

Haberin Devamı

Harp Okulu sınavlarına katılan adaylardan;

Sınavların herhangi bir aşamasında elenen, feragat eden veya ayrılanlar MYO sınavları için çağrı yapılsa dahi sınavlara alınmayacaktır.

Sadece, tek tercihi HHO olan adaylardan “Ön Fiziki Kontrol” veya “Psikomotor Testi” aşamalarında elenen adaylar MYO sınavlarına katılabilecektir.

Harp Okulu sınav sonuçları MYO sınavlarının değerlendirilmesinde de geçerli olacak, MYO sınavlarına katılan adayların sınav sonuçları ise sadece MYO sınavlarının değerlendirilmesinde geçerli olacaktır.

Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu çağrısı birinci tercihi Bando MYO olan adayların YGS 1-2-3-4-5-6 puanlarından en yüksek olanına göre sıralanarak yapılmıştır. Konservatuvar liselerinin müzik bölümü için YGS giriş şartı aranmamıştır.

HO sınavlarına katılan adaylardan birinci tercihi Bando MYO olan ve kontenjana giren adaylar sadece Müzik Yeteneği Sınavına çağırılacaktır.

Baraj Puanları

Bando MYO için baraj puanı: Birinci tercihi Bando MYO olan adaylardan, YGS 1-2-3-4-5-6 puan türlerinden 150,0637 ve üzeri olan adaylar ikinci seçim aşaması sınavlarına çağırılmıştır.

Kara, Hava ve Deniz MYO için baraj puanları: Puanı,

                          YGS 1             puan türünden 177,57111 ve üzeri olan,

Haberin Devamı

                          YGS 2             puan türünden 170,81179 ve üzeri olan,

                          YGS 4             puan türünden 244,31547 ve üzeri olan,

                          YGS 5             puan türünden 217,46859 ve üzeri olan,

                          YGS 6             puan türünden 199,71321 ve üzeri olan adaylar ikinci seçim aşaması sınavlarına çağırılmıştır.

Şehit/Gazi çocuğu olan adaylardan; puanı belirtilen baraj puanının %90’ı ve fazlası olan adaylara da Şehit-Gazi Kontenjanından çağrı yapılmıştır.

Adayların tercihleri; aldıkları puanlar incelenerek Kara, Deniz, Hava ve Bando Meslek Yüksekokulu kontenjanlarına göre UYGUN/UYGUN DEĞİL olarak belirlenmiştir.

Haberin Devamı

Bando MYO tercihi “UYGUN” olarak çağrı yapılan adaylar Müzik Yeteneği Sınavına alınacaktır. Adaylar kendi enstrümanlarını yanlarında getirebilecektir.

Sınavlar, Kara Harp Okulu Komutanlığı (Bakanlıklar/ANKARA) adresinde 25 Temmuz-11 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Seçim aşamaları;

1’inci gün         : Evrak Kontrolü, Kişilik Testi, Ön Fiziki Kontrol ve Fiziki Yeterlilik Testi.

2’nci gün          : Mülakat, Aday Tanıma (Güvenlik Soruşturma Formlarının teslimi)

                            Müzik Yeteneği Sınavı (Bando MYO tercihi “UYGUN” olan adaylar)

3’üncü gün      : Sağlık Muayenesi işlemleri başlatılacaktır.

Seçim aşamalarından başarı ile geçen adaylar Sağlık Muayenesi için hastaneye sevk edilecektir.  Seçim aşamaları her bir aday için 4-5 gün sürebilecektir.

Haberin Devamı

Adayların, birinci gün Fiziki Yeterlilik testi yapılacağından gelişlerinde Spor kıyafeti (Eşofman, Spor Şortu veya tayt, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gelmeleri gerekmektedir

Adayların getirmesi gereken belgeler;

2 suret Sınav Merkezi Çağrı Formu (Sonuç görüntüleme sayfasından çıktı alınacak.)

Şeffaf kapaklı plastik mavi dosya

Nüfus Cüzdanı veya geçerli kimlik belgesi ve fotokopisi.

Diploma veya geçici mezuniyet belgesi ve fotokopisi.

YGS Sonuç Belgesi ve fotokopisi.

Adli Sicil Kaydı ve Kesinleşme Şerhi (Adli Olarak Kaydı Olduğu Tespit edilen Adaylardan İstenecektir.)

2 suret Güvenlik Soruşturma Formu. Talimata uygun olarak doldurulması, bilgisayarda resim eklendikten sonra A4 boyutunda kağıda arkalı önlü renkli çıktı alınması gerekmektedir. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formuna ulaşmak için tıklayınız… Doldurma talimatına ulaşmak için tıklayınız…

Haberin Devamı

Şehit, Malul gazi ve muharip gazi çocuğu olanların Şehit, Malul gazi ve muharip gazi çocuğu olduğunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisini getirmeleri gerekmektedir. Şehit/Gazi Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup ise bağlı olduğu Kuvvet Komutanlıklarının Personel Başkanlığından, diğer kamu kurumlarına mensup ise, mensup oldukları Bakanlık ve Sosyal Güvenlik Kurumunun her ikisinden de belge alacaklardır.

Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

Çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Kara Harp Okulu Komutanlığı (Bakanlıklar/ANKARA) adresinde hazır bulunacaklardır.

 Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir. Sınava gelirken cep telefonu getirmeyiniz.

Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

Kara Harp Okulu temin merkezinde sınav ve mülakat süresince adaylara yemek ve su ikramında bulunulacaktır.

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okullarına Askeri Öğrenci Temini Barınma Duyurusu’na ulaşmak için tıklayınız…

Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız…

Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız…

BAKMADAN GEÇME!