GeriGündem Mina Başaran kimdir? Nişanlısı Murat Gezer kim?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mina Başaran kimdir? Nişanlısı Murat Gezer kim?

Mina Başaran kimdir? Nişanlısı Murat Gezer kim?
Abone Olgoogle-news

Dubai'ye bekarlığa veda partisine giden ve İstanbul'a döndüğü sırada özel jetin düşmesiyle hayatını kaybeden Mina Başaran, Türkiye'nin en çok konuştuğu isimlerden biri oldu. Ünlü iş adamı Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran ve nişanlısı Murat Gezer'in hayatı yeniden gündeme geldi. Peki Mina Başaran kimdir? Nişanlısı Murat Gezer kim?

Birleşik Arap Emirlikleri'nden Türkiye'ye gelen Başaran Holding'e ait özel uçağın İran'ın başkenti Tahran yakınlarında düşmesinin ardından, bu feci kazada hayatını kaybeden Mina Başaran'ın kim olduğu merak edilmeye başladı. Mina Başaran'ın hayatını ve nişanlısı Murat Gezer'i merak eden vatandaşlar, bu konuda internette araştırma yapmaya başladı. Peki, İran'daki uçak kazasında hayatını kaybeden Mina Başaran kimdir, sevgilisi Murat Gezer kim?

MİNA BAŞARAN KİMDİR?

1990 yılında dünyaya gelen Mina Başaran aslen Trabzonlu ve ünlü iş adamı Hüseyin Başaran'ın kızıdır. Özel hayatında "hırslı ve yetenekli" olarak tanımlanan Mina Başaran, 2013 yılında yaklaşık 80 yıllık mazisi olan aile şirketleri Başaran Holding'in yönetimine girmiş ve böylece iş hayatına atılmıştı.

Turizm sektöründeki faaliyetleri ile tanınan ünlü iş adamı Hüseyin Başaran'ın tek kızı olan Mina Başaran'ın Türkiye’nin önde gelen entegre fındık işleme tesislerine sahip olan Başaran Holding'te daha aktif görevler alması bekleniyordu.

Mina Başaran, 11 Mart 2018 Pazar günü, içinde bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri'nden Türkiye'ye gelen şirketlerine ait özel uçağın İran yakınlarında henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı düşmesi sonucu, uçakta bulunan diğer 10 kişi ile birlikte hayatını kaybetti.

Başaran Grubu'nun veliahdı Mina Başaran, Metprint Baskı Sistemleri'nin sahibi Murat Gezer Ekim ayında nişanlanmıştı. Soho House'da düzenlenen bir törenle nişanlanan çift, 14 Nisan'da Çırağan Sarayı'nda evlenmeyi planlıyordu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle