Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulu başvuru sonuçları açıklandı! Harp Okulu sınavı ne zaman yapılacak?

Güncelleme Tarihi:

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulu başvuru sonuçları açıklandı Harp Okulu sınavı ne zaman yapılacak
Oluşturulma Tarihi: Haziran 13, 2017 18:55

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulu başvuru sonuçları binlerce vatandaşlın erişimine açıldı. Milli Savunma Üniversitesi başvuruları geçtiğimiz aylarda başlamış ve büyük ilgi görmüştü. Harp okullarında askeri eğitim alıp hayatlarını bu yönde ilerletmek isteyen binlerce kişi Milli Savunma Üniversitesi sınavları için heyecanlanmaya başladı. Başvuru sonuçlarına bakan binlerce kişi Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulu sınavlarının ne zaman yapılacağını merak etmeye başladılar. Peki, Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulu sınavı ne zaman yapılacak?

Haberin Devamı

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulu başvuru sonuçları bakanlığın internet sitesi üzerinden adayların erişimine açıldı. 19 Haziran-19 Temmuz tarihinde adayların katılım sağlayacağı sınavlar öncesinde Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulu başvuru sonuçlarını öğrenecek olan adaylar, sınava giderken yanlarına alacakları belgeler hakkında bilgi sahibi olacak. İşte, on binlerce kişinin merakla beklediği 2017 Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulu başvuru sonuçları ve detayları

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ HARP OKULU SONUÇLARIİÇİN TIKLAYINIZ

BU BİLGİLERİ OKUMADAN SINAVA GİTMEYİN

1. Harp Okulları öğrenci temin faaliyeti kapsamında başvuran adayların başvuruları ve tercihleri değerlendirilmiştir.

2. Başvuran adaylardan; YGS 1-2 (En yüksek olan) ve YGS 4-5-6 (En yüksek olan) puan türleri dikkate alınarak en yüksekten itibaren sıralanmıştır.

Haberin Devamı

3. Baraj puanları;

 

  Erkek Adaylar için                                                   YGS  1-2 Puan Türünden  212,80046 ve üzeri,

                                                                                  YGS 4-5-6 Puan Türünden 254,58316 ve üzeri,

 

  Bayan Adaylar için                                                  YGS  1-2     Puan Türünden   350,15878 ve üzeri,

                                                                                  YGS 4-5-6   Puan Türünden  354,48338 ve üzeri

  olan adaylar sınavlara çağırılmıştır.

4. Şehit/Gazi çocuğu olan adaylardan; puanı belirtilen baraj puanın %90’ı ve fazlası olan adaylara da Şehit-Gazi Kontenjanından çağrı yapılmıştır.

5. Adayların tercihleri; aldıkları puanlar incelenerek Kara, Deniz ve Hava Harp Okulu kontenjanlarına göre UYGUN/UYGUN DEĞİL olarak belirlenmiştir.

6. Hava Harp Okulu tercihi “UYGUN” olarak çağrı yapılan adaylardan kontenjan miktarı kadar aday Psikomotor Testine alınacak, başarılı olan adaylardan belirlenen sayı kadarı Öğrenci Seçme Uçuşuna(ÖSU) planlanacaktır.

7. Sınavlar, Kara Harp Okulu Komutanlığı (Bakanlıklar/ANKARA) adresinde 19 Haziran -19 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Haberin Devamı

8. Evrak Kontrol, Kişilik Değerlendirme Testi, Ön Fiziki Kontrol, Psikomotor (HHO adayları için), Fiziki Yeterlilik Testi (FYT), Mülakat, aşamalarından başarı ile geçen adaylar Sağlık Muayenesi için hastaneye sevk edilecektir.

9. Seçim aşamaları;

1’inci gün   : Evrak Kontrolü, Kişilik Testi, Ön Fiziki Kontrol (HHO ilk tercih olan adaylar için Psikomotor Testi) ve Fiziki Yeterlilik Testi.

2’nci gün : Mülakat, Aday Tanıma (Güvenlik Soruşturma Formlarının teslimi).

3’üncü gün : Sağlık Muayenesi işlemleri başlatılacaktır.

10. Seçim aşamaları her bir aday için 4-5 gün sürebilecektir.

11. Adayların, birinci gün Fiziki Yeterlilik testi yapılacağından gelişlerinde Spor kıyafeti (Eşofman, Spor Şortu veya tayt, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gelmeleri gerekmektedir.

Haberin Devamı

12. Adayların 2 suret Güvenlik Soruşturma Formunu talimata uygun olarak doldurmaları, bilgisayarda resim eklendikten sonra A4 boyutunda kağıda arkalı önlü renkli çıktı alarak gelmeleri gerekmektedir. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formuna ulaşmak için tıklayınız…Doldurma talimatına ulaşmak için tıklayınız…

13. Şehit, Malul gazi ve muharip gazi çocuğu olanların Şehit, Malul gazi ve muharip gazi çocuğu olduğunu gösterir belgenin (Şehit/Gazi Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup ise bağlı olduğu Kuvvet Komutanlıklarının Personel Başkanlığından, diğer kamu kurumlarına mensup ise, mensup oldukları Bakanlık ve Sosyal Güvenlik Kurumunun her ikisinden de belge alacaklardır.) aslı ve fotokopisini getirmeleri gerekmektedir.

Haberin Devamı

14. Nüfus Cüzdanı veya geçerli kimlik belgesi ve fotokopisi.

15. Diploma veya geçici mezuniyet belgesi.

16. YGS Sonuç Belgesi

17. Adli Sicil Kaydı ve Kesinleşme Şerhi (Adli Olarak Kaydı Olduğu Tespit edilen Adaylardan İstenecektir.)

18. Harp Okulu Sınavlarına çağrılmış ortak adayların sınav sonuçları Astsubay Meslek Yüksek Okulları (MYO) sınavlarında da geçerli sayılacak ve MYO sınav çağrısı yapılmayacak ancak değerlendirmeye alınacaktır.(Bando MYO hariçtir.)

19. Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

20. Çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Kara Harp Okulu Komutanlığı (Bakanlıklar/ANKARA) adresinde hazır bulunacaklardır.

Haberin Devamı

21. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir. Sınava gelirken cep telefonu getirmeyiniz.

BAKMADAN GEÇME!