GeriGündem MHP'li Saffet Sancaklı’nın eşi son yolculuğuna uğurlandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MHP'li Saffet Sancaklı’nın eşi son yolculuğuna uğurlandı

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın hayatını kaybeden eşi Hülya Sancaklı dün son yolculuğuna uğurlandı. Saffet Sancaklı cenaze sırasında gözyaşlarına hakim olamazken, Hülya Sancaklı'nın naaşı toprağa verilmek üzere Eyüp'teki Pierre Lotti Mezarlığı'na götürüldü. Cenazede Hülya Sancaklı'nın annesi CHP'li Hamzaçebi’ye sarılarak, "Dayanamıyorum. Çok acı var başkanım çok. Ciğerim acıyor. İçim kanıyor başkanım" dedi.

Yoğun bakımda 19 gündür tedavi gördüğü Medicana International İstanbul Hastanesinde hayatını kaybeden MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın eşi Hülya Sancaklı için Fatih Camii'nde dün öğlen namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Saffet Sancaklı ve çocukları Duygu ve Mert Sancaklı'nın yanı sıra CHP'li Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve çok sayıda vatandaş katıldı. MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu cenazeye çelenk gönderdi.

MHPli Saffet Sancaklı’nın eşi son yolculuğuna uğurlandı

Sancaklı cenazede taziyeleri kabul ederken, camide geniş güvenlik önlemleri alındı. Hülya Sancaklı'nın kızı Duygu Sancaklı annesinin tabutuna sarılarak ağlarken, oğlu Mert bir an olsun bile annesinin tabuta başından ayrılmadı. Cenaze namazı sırasında ve helallik alınırken Saffet Sancaklı gözyaşlarına hakim olamadı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Sancaklı'yı teskin etmeye çalıştı.

ANNESİ GÖZYAŞI DÖKTÜ

MHPli Saffet Sancaklı’nın eşi son yolculuğuna uğurlandı

Hülya Sancaklı’nın annesi Nevin Erdoğan ile babası Kemal Erdoğan taziyeleri ayrıca kabul etti. Acılı anne TBMM Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi’ye sarılarak, "Başkanım, yol arkadaşlarım iyi ki varsınız. Dayanamıyorum. Çok acı var başkanım çok. Ciğerim acıyor. İçim kanıyor başkanım. Bundan sonraki yaşam benim için çok zor" diyerek gözyaşı döktü.

BABA OĞUL CENAZEYİ TAŞIDI

Acısı yüzüne yansıyan Saffet Sancaklı ile oğlu Mert ve kızı Duygu’nun oldukça bitkin olduğu gözlendi. Cenaze namazının kılınmasının ardından Hülya Sancaklı için helallik alındı. Saffet Sancaklı ve oğlu Mert tabutu cenaze aracına kadar taşıdı. Hülya Sancaklı’nın cenazesi Eyüp Mezarlığı’nda toprağa verildi.

MHPli Saffet Sancaklı’nın eşi son yolculuğuna uğurlandı

TAZİYELERİ KABUL ETTİ

Sancaklı akşam saatlerinde de Beşiktaş Akatlar’da bulunan Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde taziyeleri kabul etti.  Saffet Sancaklı ve oğlu Mert akşam 18.00’den itibaren taziye için gelenleri kabul etti. Taziye programında Kuran-ı Kerim okunurken, gelenlere helva ikram edildi. Saffet Sancaklı’nın iki akşam daha kültür merkezinde taziyeleri kabul edeceği öğrenildi.

MHPli Saffet Sancaklı’nın eşi son yolculuğuna uğurlandı


Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False