GeriGündem Mersin'de giriş çıkış yasağı var mı? 15 günlük sınırlama.. İşte valilikten gelen açıklama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mersin'de giriş çıkış yasağı var mı? 15 günlük sınırlama.. İşte valilikten gelen açıklama

Mersin'de giriş çıkış yasağı var mı? 15 günlük sınırlama.. İşte valilikten gelen açıklama
Abone Olgoogle-news

Giriş çıkış yasağı olan iller araştırılan konular arasında yer alıyor. Mersin’de giriş çıkış yasağı var mı sorusu ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Mersin Valiliği belirli durumlar için 15 günlük bir sınırlama getirildiğini duyurdu. Açıklamada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Demokratik Mücadele Programı adı altında planlanan bu eylem ve etkinlikler nedeniyle başka kişilere de bulaşma riski taşıdığı belirtildi. Peki giriş çıkış yasağı kimleri kapsıyor?

Giriş çıkış yasağı olan iller ile ilgili son dakika açıklamaları gelmeye devam ediyor. Son dakika açıklamasının ardından giriş çıkış yasağı olan iller arasında bir yenisi daha eklendi. Mersin'de toplantı ve yürüyüşler ile kente giriş çıkışlar 15 gün sınırlandırıldı.

Mersin Valiliğinden yürüyüş, açık hava toplantısı, toplu karşılama, uğurlama, çadır ve stant kurulması ile kente giriş ve çıkışların 15 gün sınırlandırıldığı duyuruldu.

Mersin Valiliğinden yapılan açıklamada, "Demokratik Mücadele Programı" adı altında planlanan eylem ve etkinliklerin provoke edilerek toplumsal olaya dönüşme riskinin yüksek olduğu belirtildi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının planlanan bu eylem ve etkinlikler nedeniyle başka kişilere de bulaşma riski taşıdığı belirtilen açıklamada, "Mevcut kamu düzeninin korunması, kamu sağlığının tehlikeye atılmaması ve salgının yayılmasının önlenmesi ve genel sağlığın korunması amacıyla 16.06.2020 tarihi saat 24.00'dan itibaren 15 gün süreyle Mersin genelinde geçerli olmak üzere tedbirlerin alınması kararlaştırılmıştır." denildi.

Eylem ve etkinlik programı kapsamında sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve sendikalarca yapılması muhtemel ziyaretlerde, sosyal mesafe kuralına uygun olarak hareket edilmesinin sağlanmasının vurgulandığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yapılması planlanan basın açıklamalarının, yalnızca siyasi parti binalarının içerisinde veya önünde 50 kişiyi geçmeyecek sayıda katılımcıyla sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapılabileceği, yapılması planlanan yürüyüşler ile açık hava toplantısı, toplu karşılama ve uğurlama gibi eylem ve etkinliklerin hastalığın yayılmasına neden olacağı öngörülerek müsaade edilmemesine, olası provokatif eylemlerin önlenmesi ve salgın hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla milletvekilleri hariç olmak üzere, hastalığın engellenmesine yönelik olarak ilimizdeki eylemlere katılmak için hareket edecek grupların, ilimize giriş ve çıkışlarının kısıtlanmasına, park ve bahçelerde hastalığın yayılmasına neden olacak şekilde çadır ve stant kurulmasına müsaade edilmemesine karar verilmiştir."

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle