Mansur Yavaş resmen aday

Güncelleme Tarihi:

Mansur Yavaş resmen aday
Oluşturulma Tarihi: Aralık 03, 2023 07:00

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olmak için CHP’ye başvurusunu yaptı. Yavaş, “Kendimi Ankara halkına emanet ediyorum” dedi.

Haberin Devamı

CHP Bülent Ecevit Parti Okulu’nda gerçekleştirilen ve çok sayıda partilinin yer aldığı törende Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başvurusunu CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol teslim aldı. Yavaş, adaylık başvurusunun ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

DÜNYAYA ÖRNEK OLDUK

“Seçimlerden önce bir zihniyet değişikliği yapacağımızın ve tarafsız bir şekilde Ankara halkına hizmet edeceğimizin sözünü vermiştik. ‘Proje nedir?’ diye soranlara da aç ve açıkta kimseyi bırakmamak ve Ankara’dan kazandığımızı yine Ankara’ya harcamak diye açıklamıştık. Örnek alındık, karşılığında dünya çapında ödüller de aldık. Ankara’nın dürüst bir şekilde yönetileceğini bütün dünyaya göstermeyi amaçladık, bunu yapmaya da devam edeceğiz. En büyük amacımı beton bloklara değil güneşe, halka öncelik vermek olan yönetimimiz aynı şekilde devam edecek. Belediye Meclisi’nde bugüne kadar gördüğünüz şeyleri görmek istemiyoruz. Çoğunluk alınca demokratik olmayan kararlar almayacağız. Şimdiye kadar topal ördek olarak adlandırıldık ama hiçbir zaman şikâyet etmedik. Ankara’yı bize emanet edilen şekilde dünya başkentleriyle yarışır bir kent haline getirmeye devam ediyoruz. Emek veren herkese teşekkür ediyorum, kendimi de Ankara halkına emanet ediyorum.”

Haberin Devamı

İTTİFAKTA TAKDİR İYİ PARTİ’NİN

- Yavaş, CHP ve İYİ Parti arasında devam eden ittifak görüşmeleri hakkındaki soruyu ise “Şimdiye kadar Millet İttifakı belediye başkanları olarak çalışmalarımızı sürdürdük. Biz yine beraber çalışmak isteriz ama takdir kendilerinindir” diye cevapladı.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!