GeriGündem Macaristan’a bile kara yoluyla giderdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Macaristan’a bile kara yoluyla giderdi

DİYARBAKIR'daki uçak kazasında yaşamını yitiren Aktan Tuncer, 7. Kolordu Komutanlığı'nda görevli Kurmay Binbaşıydı. Tuncer, Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığı'nda iki yıl karargáh irtibat subayı olarak görev yaptıktan sonra, Ağustos 2002'de 7. Kolordu'ya istihbarat subayı olarak tayin edilmişti.

15 günlük izinli olan Tuncer, ABD'den gelen kardeşi, anne ve babasıyla İstanbul'da tatil yaptıktan sonra THY uçağıyla görev yerine gidiyordu. Acı son, onu orada buldu.

Olayın duyulmasından sonra, Tuncer'in daha önce görev yaptığı Bolu 2. Komando Tugayı'nda büyük üzüntü yaşandı. Tugay Komutanı Tuğgeneral Muzaffer Çarpan, ‘‘Binbaşı Tuncer gelecek vaat eden bir askerdi. Onun ölümü beni ve çalışma arkadaşlarını derin üzüntüye boğdu. Herkese başsağlığı diliyorum’’ dedi. Tuncer'in arkadaşları, kendisinin Macaristan'da da bir süre görev yaptığını belirterek, şunları söylediler:

‘‘Ailesinin üzerine titrediği bir insandı. Arkadaşımız görev gereği zaman zaman Macaristan'a uçakla gidip geliyordu. Ailesi Tuncer'in uçağa binmesine sıcak bakmadığı için birçok yolculuğunu karayoluyla yapmak zorunda kaldı.’’

Sıvas'ta 1966 yılında doğan Binbaşı Tuncer'in bekar olduğu öğrenildi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False