Latif Mutlu son yolculuğuna uğurlandı

Latif Mutlu son yolculuğuna uğurlandı

BİLGİ Üniversitesi’nin kurucusu, Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı Onursal Başkanı Latif Mutlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın da aralarında bulunduğu siyaset, iş ve medya dünyasından çok sayıda ismin katıldığı törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Haberin Devamı

91 yaşında yaşamını yitiren Latif Mutlu için ilk tören, kurucusu olduğu Bilgi Üniversitesi’nin Santralistanbul yerleşkesinde yapıldı. Buradaki törene Latif Mutlu’nun, gazeteci oğlu Zafer Mutlu, küçük oğlu Serdar Mutlu, Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Rifat Sarıcaoğlu, Bilgi Üniversitesi Rektörü Mehmet Durman, öğretim elemanları, öğrenciler ve üniversite çalışanları katıldı.

Latif Mutlu son yolculuğuna uğurlandı

İŞ, SİYASET VE MEDYA DÜNYASINAN ÇOK SAYIDA ÜNLÜ İSİM KATILDI

Latif Mutlu’nun cenazesi daha sonra cenaze töreninin düzenleneceği Teşvikiye Camii’ne getirildi. Törende taziyeleri Latif Mutlu’nun oğulları Zafer ve Serdar, gelinleri Nüket ve Yasemin Mutlu, kızı Güneş ve damadı Kerem Mavituncalılar ile torunları Cem, Deniz ve Naz Mutlu kabul etti. Törene, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP genel başkan yardımcıları Enis Berberoğlu, Erdoğan Toprak, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Hürriyet Gazetesi Yazarı Ertuğrul Özkök, Eski Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, iş adamları Sedat Aloğlu, Bülent Eczacıbaşı, Cem Boyner’in de aralarında bulunduğu iş, siyaset ve medya dünyasından çok sayıda ünlü isim katıldı.

Latif Mutlu son yolculuğuna uğurlandı


EĞİTİM İÇİN ÖMRÜNÜ HARCADI

Törende Latif Mutlu’nun yakınlarına tek tek başsağlığı dileyen Aydın Doğan, "Eğitimde uzun yıllar çok güzel hizmetler verdi. Hatta son dakikasına kadar, hastalığına kadar çocuklarıyla birlikte ‘şunu da yapalım, bunu da yapalım’ diyerek eğitim için ömrünü harcadı. Zaten kendisi yetişmiş bir eğitimciydi. Allah rahmet eylesin" dedi.

En son bir yıl önce görüştüklerini söyleyen Aydın Doğan, "O zaman da konuşmalarımız hep eğitimle ilgiliydi" diye konuştu. Latif Mutlu’nun cenazesi Teşvikiye Camii’nde öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Ulus Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Haberle ilgili daha fazlası: