Korku dolu anlar! Hortum yıktı geçti

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Ekim 01, 2018 20:45

Antalya’nın Kaş ilçesi açıklarında oluşan hortum, denizde seyir halindeki yelkenli bir yatın çok yakınından geçti. Sahildeki bir otelin plajına gelen hortum, tatilcilerin malzemeleri ile şezlongları uçurdu. O anlar ise vatandaşlar cep telefonuyla saniye saniye kaydetti.

Haberin Devamı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yağış ve rüzgar uyarılarının ardından Antalya’nın merkez ve batı kesimlerinde rüzgar şiddetini arttırdı. Özellikle öğleden sonra etkili olan rüzgar, Kaş ilçesi açıklarında hortum oluşturdu. Yarımada mevkiinde saat 15.00 sıralarında meydana gelen hortumda, vatandaşlar ve tatilciler korku dolu anlar yaşadı. Karadan yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta çıkan hortum, o sırada seyir halindeki yelkenli bir yatın hemen yanından geçti. Denizde büyüyen hortum daha sonra kıyaya doğru yönelerek İnceboğaz mevkiindeki plaj işletmesinin yakınından geçti. Hortum, plajdaki vatandaşlara ait malzemeler ile şezlongları uçururken, bu sırada cep telefonuyla hortumu kaydeden vatandaşlar panik içerisinde kaçmaya başladı.

Daha sonra yön değiştiren hortum, etkisini azaltarak bölgeden ayrıldı. 

Haberin Devamı

DATÇA’DA HORTUM

Öte yandan Muğla’nın Datça ilçesinde, sağanağın ardından denizde yaklaşık 5 dakika süren hortum oluştu.

Datça’da bugün öğle saatlerinde başlayan sağanak sonrası Palamütbükü Sahili’nin yarım mil kadar açıklarında oluşan hortum, heyecan yarattı. Bu sırada bölgeden geçen Nursen Nurani, o anları cep telefonu ile görüntüledi. Nurani’nin sosyal medyada paylaştığı görüntüler büyük ilgi gördü.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!