Kontör dolandırıcıları suçüstü yakalandı

ÇANAKKALE’de bir cep telefonu bayiinden aldıkları kontörü sahtesiyle değiştirip iade ederek dolandırıcılık yapan 24 yaşındaki Oğuz Bayram ile 26 yaşındaki Mehmet Muldal yakalandı.

Olay, bugün sabah saatlerinde Demircioğlu Caddesi üzerinde bulunan Hulusi Doğan’a ait Doğan GSM adlı cep telefonu bayiinde yaşandı. Bayiye müşteri gibi giren Oğuz Bayram ile Mehmet Muldal, 250’lik kontör almak istediklerini söyledi. İddiaya göre, tezgahtarın uzattığı kontörü alıp el çabukluğuyla ceplerindeki sahtesiyle değiştiren ikili, daha sonra alışverişten vazgeçtiklerini söyleyerek dükkandan ayrıldı.
Teslim edilen 250’lik kontörün sahte olduğunu fark eden dükkan çalışanları durumu polise bildirdi. Oğuz Bayram ile Mehmet Muldal aynı yöntemle yaklaşık 300 metre ilerideki başka bir cep telefonu bayiini dolandırmak isterken, polis tarafından yakalandı.

Üzerlerinde çok sayıda sahte kontör ele geçirilen şüphelilerin, İzmir ve İstanbul’da da aynı yöntemle dolandırıcılık yaptıkları, bu suçtan sabıkalarının bulunduğu belirlendi.

Bayram ve Muldal'ın, sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.
Haberle ilgili daha fazlası: