Kocasını bıçakladı, ‘Hep erkekler mi öldürecek’ dedi

Kocasını bıçakladı, ‘Hep erkekler mi öldürecek’ dedi

Şiddetli geçimsizlik ve maddi sorunlar nedeniyle tartıştığı 75 yaşındaki Recep Özata’yı bıçaklayarak ve vurarak öldürüldüğü iddiasıyla eşi ve kızı gözaltına alındı. Semra Özata, gazetecilerin, "Kocanızı neden öldürdünüz" şeklindeki sorusuna, "Hep erkekler mi öldürecek, bir de kadın öldürsün. O beni öldürecekti, ben onu öldürdüm." yanıtını verdi

Haberin Devamı

Edinilen bilgiye göre, Eskipazar Mahallesi'ndeki TOKİ konutlarında yaşayan Semra Özata (60), eşi Recep Özata (75) ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Semra Özata'nın, kızı Tellenur Özata (19) ile birlikte Recep Özata'yı ekmek bıçağıyla vücudunun çeşitli yerlerinden yaraladıkları öne sürüldü. Sert cisimlerle de darbe aldıktan sonra ağır yaralanan Özata, kaldırıldığı Ordu Devlet Hastanesinde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Recep Özata'nın cesedi, otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Öte yandan olayın ardından jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan anne Semra Özata ile kızı Tellenur Özata, karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Semra Özata, gazetecilerin, "Kocanızı neden öldürdünüz" şeklindeki sorusuna, "Hep erkekler mi öldürecek, bir de kadın öldürsün. O beni öldürecekti, ben onu öldürdüm" yanıtını verdi. Özata, yaşanan olay nedeniyle pişman olduğunu da söyledi.Cinayet zanlısı Tellenur Özata ise gazetecilerin yönelttiği soruları yanıtsız bıraktı.

Haberle ilgili daha fazlası: