Kızının yüzündeki kızarıklık ve morlukları fark edince ortaya çıktı... Antalya'da dehşete düşüren anlar! Kreşin sahibi ve öğretmeni Özlem Ünal tutuklandı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mayıs 19, 2024 12:47

Antalya'nın Finike ilçesindeki özel kreşte 1'i kız 2 çocuğu darbettiği belirlenen kreşin sahibi ve öğretmeni Özlem Ünal, soruşturma kapsamında tutuklandı. Ünal'ın çocukları darbettiği anlara ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Öte yandan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Çocuklarımıza karşı yapılan her türlü istismarın ve kötü muamelenin karşısındayız ve karşısında olmaya devam edeceğiz" açıklamasını yaptı.

Haberin Devamı

Finike'deki özel kreşe 14 Mayıs'ta giden polis memuru C.A., kızının yüzünde kızarıklık ve vücudunda morluklar olduğunu fark etti. Hastaneden darp raporu alan C.A., polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Şikayet sonrası kreşe giden ekipler, güvenlik kamera kayıtlarını almak istedi ancak kreş yönetimi kamera kayıt cihazının bir kişi tarafından alındığını ve tamirde olduğunu söyledi. Çalışanların ifadesini alan polis, araştırmalara rağmen kamera kayıt cihazına ulaşamadı.

GÖRÜNTÜLER SONRASI SORUŞTURMA

18 Mayıs'ta sosyal medyada, 27 Ekim 2023 tarihine ait bir güvenlik kamera görüntüsü paylaşıldı. Görüntülerde; 1'i kız 2 çocuğun sınıfta kreşin sahibi ve öğretmeni Özlem Ünal tarafından darbedildiği anlar yer aldı. Finike Cumhuriyet Başsavcılığı, görüntüler üzerine soruşturma başlattı. Kreşe giden polis ekipleri, dün Özlem Ünal'ı gözaltına aldı. Gece geç saatlere kadar süren ifade işleminin ardından adliyeye sevk edilen Ünal, nöbetçi hakimlikte tutuklandı.

Haberin Devamı

BAKAN TUNÇ'TAN AÇIKLAMA

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, soruşturma hakkında açıklamalarda bulundu. Çocuklara karşı yapılan her türlü istismarın ve kötü muamelenin karşısında olduklarını ve karşısında olmaya devam edeceklerini söyleyen Tunç, “Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Çocuklarımıza karşı yapılan her türlü istismarın ve kötü muamelenin karşısındayız ve karşısında olmaya devam edeceğiz. Antalya'nın Finike ilçesindeki bir kreşte, kreş müdürü tarafından çocuklara şiddet uygulandığı iddiası üzerine Finike Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, şüpheli kreş müdürü gözaltına alınmış ve Sulh Ceza Hakimliğince nitelikli kasten yaralama suçundan tutuklanmıştır” ifadelerini kullandı.

Kızının yüzündeki kızarıklık ve morlukları fark edince ortaya çıktı... Antalyada dehşete düşüren anlar Kreşin sahibi ve öğretmeni Özlem Ünal tutuklandı

ŞİKAYETÇİ SAYISI ARTTI

Olayın ortaya çıkmasının ardından geçen yıldan bu yana çocuklarının darbedildiğinden şüphelenen ancak herhangi bir kamera görüntüsü veya başka bir emareye ulaşamadığı belirlenen bazı ailelerin de şikayetçi olduğu öğrenildi. Aileler gece geç saatlere kadar adliye önünde bekleyerek, süreci takip etti. Finike Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kreşteki darp iddiasına ilişkin soruşturmayı titizlikle sürdürdüğü belirtildi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!