Kız kardeşini ve eniştesini öldürmüştü, cezası belli oldu

Güncelleme Tarihi:

Kız kardeşini ve eniştesini öldürmüştü, cezası belli oldu
Oluşturulma Tarihi: Eylül 27, 2016 10:39

 ADANA’da barıştırmak için bir araya getirdiği kız kardeşi 25 yaşındaki Özgecan Arslan ve eniştesi 27 yaşındaki Bekir Arslan’ı tabancayla öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan 34 yaşındaki Doğukan Hüküm’e, 2 kez ömür boyu hapis cezası verildi.

Haberin Devamı

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde vahşice katledilen üniversiteli Özgecan Aslan ile isim benzerliğiyle dikkat çeken ve Antalya’da oturan Özgecan Arslan, aralarında anlaşmazlık olan eşi Bekir Arslan ile tartıştıktan sonra yanına 1.5 yaşındaki kızı Merve’yi de alarak Adana’da oturan ablası Özlem Hüküm’ün yanına geldi. 2003 yılında işlediği cinayetten Antalya’da cezaevinde olan ağabeyi Doğukan Hüküm de Mart ayında tahliye oldu.

KURŞUN YAĞDIRDI

Kız kardeşi ile eniştesinin ayrıldığını öğrenen Doğukan Hüküm, ikisini bir araya getirip barıştırmak istedi. Antalya’da çalışan Bekir Arslan, Doğukan Hüküm’ün aldığı biletle uçağa binip 26 Nisan’da Adana’ya gelerek Özlem Hüküm’ün evine gitti. Burada Özgecan Arslan, Bekir Arslan, Doğukan Hüküm ve Özlem Hüküm konuşurken tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine sinirlenip, yanında taşıdığı tabancasını çeken Doğukan Hüküm, kardeşi Özgecan ve Bekir Arslan’a kurşun yağdırdı. Çift, olay yerinde öldü, gözaltına alınan Doğukan Hüküm tutuklandı. Hüküm hakkında, ’Töre saikiyle tasarlayarak kız kardeşi ve eniştesini öldürdüğü’ suçlamasıyla 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Haberin Devamı

"KENDİMİ KAYBETTİM"

Olayın anlık geliştiğini öne süren Doğukan Hüküm savunmasında şunları söyledi:

"Kız kardeşimle eşini barıştırmak için bir araya getirdim. ’Aranızda ne sorun varsa anlatın’ dedim. Bekir, ’Karımı seviyorum ayrılmak istemiyorum’ dedi. Kardeşim ise uyuşturucu kullanan ve başka kadınlarla birlikte olan bir adamla barışmak istemediğini söyledi. Bekir de kardeşime ’Sen de o kadınlardan biri değil misin? Evlenmeden önce benden çocuk aldırmadın mı?’ dedi. Kız kardeşim, ’Ağabey bu beni kandırdı. Uyuşturucu ortamlarına, başka erkeklerle başka ortamlara soktu’ demesi üzerine Bekir de kız kardeşimin Emrullah isimli biriyle görüştüğünü söyledi. Bu sözleri duyduktan sonda kendimi kaybettim. Üzerimde taşıdığım tabancayla her ikisine ateş ettim."

"ONURLU YAŞAMANIN BEDELİ AĞIR OLUYOR"

Doğukan Hüküm, kendisine sorulan ’son sözünde’, "Cinayetten 13 yıl cezaevinde kaldım. Kendime yeni bir hayat kurmak isterken başıma bu olay geldi" dedi. Mahkeme heyeti, Doğukan Hüküm’e ’iyi hal indirimi’ uygulayarak 2 kez ömür boyu hapis cezası verdi. Karar ardından salondan çıkarılan Doğukan Hüküm ailesine dönerek "Onurlu yaşamanın bedeli ağır oluyor" diye bağırdı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!