Kız kardeşi ve eniştesini öldürdü, ’Tartışırken kendimi kaybettim’ dedi

Güncelleme Tarihi:

Kız kardeşi ve eniştesini öldürdü, ’Tartışırken kendimi kaybettim’ dedi
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 25, 2016 12:33

ADANA’da barıştırmak için bir araya getirdiği kız kardeşi 25 yaşındaki Özgecan Arslan ve eniştesi 27 yaşındaki Bekir Arslan’ı tabancayla vurarak öldürmekle suçlanan ve 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan 34 yaşındaki Doğukan Hüküm, "Tartışırken kendimi kaybettim. Üzerimde taşıdığım tabancayla ikisine ateş ettim" dedi.

Haberin Devamı

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde vahşice katledilen üniversiteli Özgecan Aslan ile isim benzerliğiyle dikkat çeken ve Antalya’da yaşayan Özgecan Arslan, anlaşmazlık yaşadığı eşi Bekir Arslan ile tartışıp yanına 1.5 yaşındaki kızı Merve’yi de alarak Adana’da oturan ablası Özlem Hüküm’ün yanına geldi. 2003 yılında işlediği cinayetten Antalya’da cezaevinde olan ağabeyi Doğukan Hüküm de Mart ayında tahliye oldu.

BARIŞTIRMAK İÇİN BİR ARAYA GETİRDİ

Kız kardeşi ile eniştesinin ayrıldığını öğrenen Doğukan Hüküm, ikisini bir araya getirip barıştırmak istedi. Antalya’da çalışan Bekir Arslan, Doğukan Hüküm’ün aldığı biletle uçağa binip 26 Nisan’da Adana’ya gelerek Özlem Hüküm’ün evine gitti. Burada Özgecan Arslan, Bekir Arslan, Doğukan Hüküm ve Özlem Hüküm konuşurken tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine sinirlenip, yanında taşıdığı tabancasını çeken Doğukan Hüküm, kardeşi Özgecan ve Bekir Arslan’a kurşun yağdırdı. Çift olay yerinde yaşamını yitirirken, Doğukan Hüküm tutuklandı.

Haberin Devamı

HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

’Töre saikiyle tasarlayarak kız kardeşi ve eniştesini öldürdüğü’ suçlamasıyla hakkında 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılan Doğukan Hüküm ilk kez hakim karşısına çıktı.

Olayı tasarlamadığını, anlık geliştiğini öne süren Doğukan Hüküm, savunmasında şunları söyledi:

"Kız kardeşimle eşini barıştırmak için bir araya getirdim. ’Aranızda ne sorun varsa anlatın’ dedim. Bekir, ’Ben karımı seviyorum ayrılmak istemiyorum’ dedi. Kardeşim ise uyuşturucu kullanan ve başka kadınlarla birlikte olan bir adamla barışmak istemediğini söyledi. Bekir de kardeşime ’Sende o kadınlardan biri değil misin? Evlenmeden önce benden çocuk aldırmadın mı?’ dedi. Kız kardeşim, ’Ağabey bu beni kandırdı. Uyuşturucu ortamlarına, başka erkeklerle başka ortamlara soktu’ demesi üzerine Bekir’de kız kardeşimin Emrullah isimli biriyle görüştüğünü söyledi. Bu sözleri duyduktan sonda kendimi kaybettim. Üzerimde taşıdığım tabancayla her ikisine ateş ettim."

SAVCI MÜTALAASINI VERDİ

Haberin Devamı

Daha sonra duruşma savcısı ilk celsede mütalaasını verdi. Savcı, Doğukan Hüküm’ün ’Töre saikiyle tasarlayarak kız kardeşi ve eniştesini öldürme’ suçundan 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasını talep ederken herhangi bir ceza indirimi istemedi. Mahkeme heyeti, karar için duruşmayı erteledi.Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!