Karasu'dan Köstence'ye ilk RO-RO seferi yola çıktı

Güncelleme Tarihi:

Karasudan Köstenceye ilk RO-RO seferi yola çıktı
Oluşturulma Tarihi: Şubat 04, 2021 01:26

Sakarya'nın Karasu ilçesinden Romanya'nın Köstence Limanı'na gerçekleştirilecek olan ilk RO-RO seferi; saat 00.45'te gerçekleşti. İki ülke arasında gerçekleşen ilk seferde RO-RO gemisine 16 dorse ve 28 TIR yüklendi.

Haberin Devamı

Sakarya'nın Karasu ilçesinde bulunan Karasu Limanı'ndan Romanya'nın Köstence şehrinde bulunan Köstence Limanı'na gerçekleştirilen ilk RO-RO seferi, 16 dorse ve 28 TIR'ın gümrük ve yükleme işlemlerinin tamamlanmasının ardından 4 Şubat 00.45te gerçekleştirildi.

Karasu'dan Köstence'ye doğru yola çıkan ve araçların yanı sıra 12 yolcu da alan RO-RO gemisinin yaklaşık 14 saatlik yolculuk sonrasında Köstence Limanı'na varması bekleniyor. Yeni bir rota olarak değerlendirilen Karasu-Köstence arasındaki bu ilk sefere talebin oldukça fazla olduğunu belirten yetkililer, sefer sayılarının en kısa sürede artırılacağını belirtti.

TIR'ları ile gemiye binemeyen sürücüler ise kendileri için hazır bekleyen araçla karayolu üzerinden Romanyaya doğru yola çıkarken geminin saat 14.30 sularında Romanya'da olması bekleniyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!