Kan donduran cinayet! Elif Irmak'ı saçından sürükledi, sokak ortasında öldürdü

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Kasım 30, 2022 14:58

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde psikolojik tedavi gördüğü belirtilen Ahmet Emre Irmak (24),  tartışıp kayınpederine götürmek için evden çıkardığı eşi Elif Irmak'ı (18) saçından tutup yaklaşık 100 metre sürükledikten sonra sokak ortasında bıçaklayarak öldürdü. Irmak jandarmadaki ifadesinde, "Bir kürtaj konusu konuşuldu. Eşimin çocuğumu aldırdığını düşündüm. Evde tartıştık. Darbettim.Kendimi kaybetmişim. Neler oldu hatırlamıyorum” şeklinde konuştu.

Haberin Devamı

Olay, saat 03.00 sıralarında Pınarkent Mahallesi, 134 Sokak'ta meydana geldi. Tekstil işçisi Ahmet Emre Irmak ile yaşı küçük olduğu için ailesinin izniyle geçen yıl kasım ayında evlendiği Elif Irmak arasında henüz bilinmeyen nedenle evde tartışma çıktı. Ahmet Emre Imrak, tartışma sırasında araya giren babası Hikmet Irmak'ı bacağından bıçakla yaraladı. Irmak, ardından Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde yaşayan kayınpederinin yanına götürmek için evden çıkardığı eşi Elif’i yaklaşık 100 metre saçından tutarak sürükledi. Sokakta da tartışmayı sürdüren Ahmet Emre Irmak, elindeki bıçağı eşinin göğsüne, karnına ve sırtına sapladı.

ANNESİ İHBAR ETTİ

Ahmet Emre Irmak'ın olaya tanık olan annesi Nazan Irmak, 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayıp, ihbarda bulundu. Bunun üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gelen sağlık ekibi, sokakta kanlar içinde yatan Elif Irmak'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Hikmet Irmak ise ambulansla Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp, tedaviye alındı.

Haberin Devamı

Kan donduran cinayet Elif Irmakı saçından sürükledi, sokak ortasında öldürdü

Jandarma, eşini öldürdükten sonra eve dönen Ahmet Emre Irmak'ı suç aleti bıçakla yakalayıp, gözaltına aldı.

Jandarma ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından Elif Irmak'ın cansız bedeni, otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı.

PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRÜYOR

Eşini öldürüp, babasını da yaralayan Ahmet Emre Irmak'ın uyuşturucu satmak suçundan sabıkalı olduğu, bir hafta önce de İzmir'de psikolojik tedavi gördüğü belirtildi.

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı. 

Kan donduran cinayet Elif Irmakı saçından sürükledi, sokak ortasında öldürdü

AİLESİNİN İZNİYLE EVLENMİŞ

Elif Irmak’ın tekstil işçisi olarak çalıştığı fabrikada Ahmet Emre Irmak le tanışıp aşık olduğu ve o dönem yaşının küçük olması nedeniyle ailesinin izniyle geçtiğimiz yıl dünyaevine girdiği öğrenildi.

Haberin Devamı

Kan donduran cinayet Elif Irmakı saçından sürükledi, sokak ortasında öldürdü

AİLESİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

PAÜ Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemleri tamamlanan Elif Irmak'ın cenazesi, tekstil işçisi olan babası Adem Çimen’in Pınarkent Mahallesi’ndeki evine getirildi. Genç kadın için helallik alındığı sırada ailesi gözyaşlarına boğuldu. Kızının katiline beddua eden acılı anne İpek Çimen, yakınlarının yardımıyla ayakta durabildi.

İpek Çimen burada "Kızıma bunu yapan en ağır şekilde cezalandırılsın. Dışarı çıkamasın" diyerek, feryat etti.

Kan donduran cinayet Elif Irmakı saçından sürükledi, sokak ortasında öldürdü

KÜRTAJ YAPTIRDI ZANNEDİP, ÖLDÜRMÜŞ

Ahmet Emre Irmak, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Psikolojik sorunları bulunduğu belirtilen Irmak'ın jandarmadaki ifadesinde, "İzmir'de tedavi görüyordum. Akrabalarımın yanında kalıyordum. Orada bir kürtaj konusu konuşuldu. Eşimin çocuğumu aldırdığını düşündüm. Hemen Denizli'ye gittim. Evde tartıştık. Darbettim. Babasının evine götürüyordum. Kendimi kaybetmişim. Neler oldu hatırlamıyorum” dedi.

Haberin Devamı

Kan donduran cinayet Elif Irmakı saçından sürükledi, sokak ortasında öldürdü

'GELİNİME DOĞUM KONTROL HAPI İÇİRİYORDU'

Nazan Irmak da jandarmadaki ifadesinde gelinin kürtaj yaptırmadığını belirtip, "Oğlumun psikolojisi bozuk. Şizofreni hastası. Çocuğu olmaması için gelinime doğum kontrol hapı içiriyordu" diye konuştu.

'EN AĞIR CEZA VERİLSİN'

Öte yandan Elif Irmak'ın Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsisi tamamlandı. Göğüs, karın ve sırtından bıçaklanıp, darp edildiği belirlenen Elif Irmak'ın cenazesi ailesine teslim edildi. Irmak'ın cenazesini almak için gelen annesi İpek Çimen ve babası Adem Çimen sinir krizi geçirdi.

Gözü yaşlı baba Adem Çimen, "Olayı gece jandarma haber verdi. O şekilde öğrendim. 1 yıl önce evlendirmiştik. Kızımı istedi, ben de verdim. Rızamla evlendiler. Kızım çok istedi, ben de kıramadım. Severek evlendiler. Düğün Pınarkent'te oldu. Eşimle birlikte bir tekstil fabrikasında çalışıyordu. Damat da orada çalışıyordu. Orada tanışmışlardı. Kızımın katilinin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Devletimize güveniyorum. Bir baba olarak çok kötü durumdayım. Çok üzgünüm. Evlat benim evladım, can benim canım" dedi.

Haberin Devamı

İpek Çimen de acısının büyük olduğunu belirtip "Çocuğumun hakkını savunmak istiyorum. Çocuğumun kanı yerde kalmasın istiyorum. Kızıma bunu yapan cezasını çeksin istiyorum. Kızım çok gençti, nasıl kıydılar" ifadelerini kullandı.

AFYONKARAHİSAR'DA TOPRAĞA VERİLDİ

Elif Irmak'ın cenazesi, Afyonkarahisar'ın Çay ilçesine bağlı Koçbeyli köyüne getirildi. Burada köy meydanında kılınan cenaze namazının ardından Elif Irmak, köy mezarlığında gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!