GeriGündem Son dakika haberler: İddianame düzenlendi! Kaburgacılara şok suçlama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika haberler: İddianame düzenlendi! Kaburgacılara şok suçlama

Son dakika haberler: İddianame düzenlendi! Kaburgacılara şok suçlama

Adana’da ünlülerin uğrak yeri olarak bilinen ‘Kaburgacı Yaşar Usta’ isimli restoranın sahibi Yaşar Aydın ve oğlu Uğur Aydın ile birlikte 5 kişi hakkında ‘yağma’ suçlamasıyla dava açıldı. 15’er yıla kadar hapsi istenen sanıklar suçlamaları kabul etmedi. Davanın ilk duruşması Mart ayında yapılacak.

BİRÇOK ünlü ismin yemek yediği ve Kaburgacı Yaşar Usta’nın sahipleri şimdilerde ilginç bir dava ile gündemde. Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kabul ettiği iddianameye göre, açılan davada üç isim şikâyetçi olarak yer aldı. Adana’da restoran malzemeleri üretimi yapan iş insanı Gürcan Cebeci ve eşi İkbal Cebeci ile yanlarında çalışan işçi Hayati Demir’in şikâyetçi olduğu davanın sanıkları arasında, Yaşar Aydın, Uğur Aydın, Mehmet Karaca, Mehmet Y. Yarmacı ve beden eğitimi öğretmeni Betül Kayhan yer aldı.

Savcılık iddianamesine göre, Gürcan Cebeci ile Yaşar Aydın arasında bir süredir mal alışverişi söz konusu. Davaya konu olayların ilki ise geçen 30 Mayıs’ta bir banka şubesinde yaşandı. Gürcan Cebeci, bankada, Yaşar Aydın ile oğlu Uğur Aydın ve Mehmet Karaca tarafından darp edildi. Cebeci, olaydan hemen sonra karakola başvurdu. Bu olaydan sonra devreye Betül Kayhan girdi. Kayhan, Cebeci çiftine, kavga ettikleri kişileri bildiğini belirterek “Bunlar tehlikeli insanlar. SiziSon dakika haberler: İddianame düzenlendi Kaburgacılara şok suçlama
öldürebilir. 100 bin lira verirseniz bu sorun çözebiliriz” dedi. İkbal Cebeci, yaşadığı korkunun da etkisiyle Betül Kayhan’ın hesabına 57.500 TL para transfer etti.

BAŞINA SİLAH DAYADI
Cebeci çifti söz konusu para transferinden sonra da güvende olmadıklarını düşünerek 15 günlüğüne Adana’dan uzaklaştı. Cebeci çifti Adana’dan ayrılsa da sorunlar devam etti. Bu kez, çifte ait iş yerinde makine ustası olarak çalışan Hayati Demir, silahlı üç kişi tarafından zorla bir hurda deposuna götürüldü. Başına silah dayatılan Demir’den, Gürcan Cebeci’ye ait otomobilin devri istendi. Demir emniyet ifadesinde “Şüpheliler, bana ait evimin fotoğrafını gösterdiler. Başıma silah dayadılar, beni öldürmekle tehdit ettiler” dedi.

KAVGA ETTİK KARAKOLLUK OLDUK
Cebeci çifti ve Demir’in şikâyeti sonrası savcılık soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında ifade veren Yaşar Aydın, Gürcan Cebeci ile aralarında ticari alışverişten dolayı sorun yaşandığı, kavga ettiklerini ve karakolluk olduklarını söyledi. Aydın’ın talimatı hareket ettiği iddia edilen Mehmet Karaca ise ifadesinde, Gürcan Cebeci’ye tehdit mesajları gönderdiğini kabul etti ve kendisinden özür dilediğini söyledi.

15’ER YILA KADAR HAPİS TALEBİ
Yürütülen soruşturma sonrası hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede sanıkların, ‘yağma’ suçu işledikleri öne sürüldü. İddianameye göre, sanıkların 10’ar yıldan 15’e yıla hapsi isteniyor. İddianameyi kabul eden mahkeme önümüzdeki Mart ayı başına duruşma için gün verdi.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (13.01.2020)
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle