GeriGündem İzmir'de ceset aranıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İzmir'de ceset aranıyor

İZMİR'de, çıkar amaçlı bir suç örgütüne yönelik yapılan operasyon kapsamında, iki yıl önce şebeke üyelerince öldürülüp yakılarak toprağa gömüldükleri belirlenen Mehmet Özer ve Fevzi Aluç'un cesetlerinin çıkarılması için kazı çalışması başlatıldı. Bornova İlçesi'ndeki bir çiftlik evinde yapılan kazılarda insan kemiklerine ulaşılırken, Özer ve Aluç'a ait olup olmadıklarının inceleme sonrası ortaya çıkacağı bildirildi.

İzmir Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, istihbari çalışma ve teknik takip doğrultusunda, üyelerinin çoğu cezaevinde bulunan ‘Beşok’ adıyla bilinen grubun yerine, silahlı bir örgütün faaliyet gösterdiğini belirledi. Suç örgütünün faaliyetlerinin ortaya çıkarılmasıyla bugün sabah saatlerinde operasyon için düğmeye basıldı.

20 KİŞİ GÖZALTINDA

Önceden belirlenen adreslere yapılan eş zamanlı baskınlarla, 20 kişi gözaltına alındı. Soruşturmayı derinleştiren polis, 2007 yılının Mart ayında suç örgütü üyelerince öldürülen Cenk Çelik ve Mustafa Dinç'in yanındaki Mehmet Özer ve Fevzi Aluç'un kayıp olduğunu saptadı. Bu kişilerin bulunması için yapılan çalışmalarda, Özer ve Aluç'un, suç örgütü üyelerince öldürülüp yakıldıktan sonra toprağa gömüldükleri belirlendi.

Özer ve Aluç'un, Bornova İlçesi Altındağ Semti 369 Sokaktaki Mezarlığın yakınında bulunan çiftlik evine gömüldüğü tespit edildi.

Köpeklerle yapılan aramalarda, güvercin kümesinin altında kazı yapılmasına karar verildi. Öğlen saatlerinde kazı çalışmalarına başlanırken, insan kemiklerine ulaşıldı. Kemiklerin, Özer ve Aluç'a ait olup olmadığının inceleme sonrası ortaya çıkacağı bildirildi.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle