İstanbul'da Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç bağımsız aday oldu

Güncelleme Tarihi:

İstanbulda Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç bağımsız aday oldu
Oluşturulma Tarihi: Şubat 20, 2024 14:09

Cumhuriyet Halk Partisi, 31 Mart 2024 seçimleri için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'i yeniden aday göstermedi. Üç dönemdir Sarıyer'de belediye başkanı olarak görev yapan Genç, belediye binası önünde basın açıklaması yaptı. Genç açıklamada, "Kararı verdik, halkımız 'Yürü' dedi yürüyoruz. Yolumuz açık olsun. Daha öncesinde olduğu gibi yine birlikte kazanacağız. Bağımsız aday olarak devam ediyoruz. Halkımızın çok güzel bir sözü var, kısa çöp uzun çöpten hakkını alacak." diye konuştu. Genç konuşmasında, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e "Bu aşılamayanın ne olduğunu bu halka açıklayın. Neyi aşamadınız ?" diye sordu.

Haberin Devamı

Şükrü Genç "Bildiğiniz gibi dün yapacağım açıklamaya çok kısa bir süre kala Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’den telefon aldığımı ve bugün öğlene kadar süreci yeniden değerlendireceğimi sizlerle paylaştım. Geldiğimiz noktada biraz önce tekrar bir görüşme yaptım. Sayın Genel Başkanım dedi ki, ‘Başkanım biz seni çok seviyoruz. Sizinle hep varız, partide size önemli görevler verelim. Ekrem başkan da sizi çok seviyor. Bizler de çok seviyoruz ama bunu aşamadık" dedi. Ben şimdi şunu soruyorum. Bir partinin genel başkanı ve bu işin içindeki büyükşehir belediye başkanı, aşılamayanın ne olduğunu çok merak ediyorum. Aşılamayan nedir ? Bu partiye bu kadar hizmetim olmuşsa şahsen soruyorum ve bu kadar insan olmadık yerlerde sizleri iktidar yapmışsa böyle bir sorumluluktan uzaklaşmanın bir anlamı var mı ? Bu aşılamayanın ne olduğunu bu halka açıklayın. Neyi aşamadınız ?" diye sordu.

Haberin Devamı

"KISA ÇÖP UZUN ÇÖPTEN HAKKINI ALACAK"

Genç, " İşte şimdi tam da o andayız. Karar anındayız şu anda. Şimdi sizlere soruyorum. Önümüzdeki 40 günde her bir köşede ısrarla soracağım. Son anına kadar soracağım, 31 Mart'a kadar soracağım. Var mıyız yok muyuz ?Şimdi soruyorum tamam mı devam mı ? Kararı verdik, halkımız 'Yürü' dedi yürüyoruz. Yolumuz açık olsun. Daha öncesinde olduğu gibi yine birlikte kazanacağız. Bağımsız aday olarak devam ediyoruz. Halkımızın çok güzel bir sözü var, kısa çöp uzun çöpten hakkını alacak. Bugün iki dudağı arasından karar verdiğini sananların gerçekten 'Çok büyük yanlış yapmışız' diyecekleri ortada. Hepimizin yolu açık olsun. Biraz sonra İlçe Seçim Kuruluna müracaatımızla hemen başlıyoruz. Hepimizin yolu açık olsun, ders olsun onlara, kapak olsun onlara, çocuğun, gencin, hakkın önemini bilemeyenlere kapak olsun" diye konuştu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!