İstanbul'da karda mahsur kalan İsrailli hahamı jandarma kurtardı... Haham geceyi camide geçirdi

İstanbul'da yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolda araçta mahsur kalan İsrailli Haham İsrail Elbom, jandarma ekiplerince kurtarılarak İstanbul Havalimanı'na götürüldü. Haham geceyi havalimanındaki Ali Kuşçu Camii'nde geçirdi. Haham Elbon'un kurtarılırken jandarma ekiplerine Arapça olarak "Hava çok güzel, Maşallah" dediği görülüyor. Öte yandan İsrailli haham İsrael Elbom, seferlerin normale dönmesinin ardından ülkesine döndü.

Haberin Devamı

Yahudiler için helal sertifikası olarak kabul edilen Koşer sertifikasyonu için denetleyici olarak İstanbul'da bulunan Haham Elbom, işlerini bitirdikten sonra pazartesi günü uçağa yetişmek için İstanbul Havalimanı'na hareket etti. Yoğun kar yağışı nedeniyle havalimanı yolunda araçta mahsur kalan Elbom'ın görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

Bölgeye ulaşan jandarma ekipleri, Haham Elbom'u mahsur kaldığı araçtan kurtararak İstanbul Havalimanı'na götürdü. Bırakıldığı Ali Kuşçu Camii'nde bir gece geçiren Haham Elbom, yolların açılmasının ardından Esenyurt'ta bulunan bir otele götürüldü.

Öte yandan, Haham Elbon'un kurtarılırken jandarma ekiplerine Arapça olarak, "Hava çok güzel, Maşallah" dediği görüntülere yansıyor.

İstanbulda karda mahsur kalan İsrailli hahamı jandarma kurtardı... Haham geceyi camide geçirdi

Haberin Devamı

“HERKES ÇOK İYİ DAVRANDI BANA”

İstanbul Havalimanı’ndaki seferlerin normale dönmesinin ardından haham Elbom, ülkesi İsrail'in başkenti Tel Aviv’e girmek üzere yeniden havalimanına geldi. Havalimanında basın mensuplarına o gece yaşadıklarını anlatan haham İsrael Elbom, “10 saat karda mahsur kaldık ve askeriye geldi bizi kurtararak otele götürdü. Fakat götürdükleri yer otel değildi bir camiydi. Orada uyudum. 5 saat camide kaldım. Sabah ibadet ettim. Herkes çok iyi davrandı bana. Hepimiz için şimdi ve gelecek zamanlar için savaş değil barış istiyorum. Müslümanlar ve herkes için bunu istiyorum. Dünya böylece daha güzel olacak. Camideki tek Yahudi bendim. Camide çok iyi hissettim. Oradaki insanlar çok iyiydi. İlk kez bir camiye girdim. İyi ve rahat hissettim orda. Birbirimize seversek, birbirimize gülümser ve daha iyi davranırsak her şey güzel olacak” şeklinde konuştu.

62 yaşındaki haham daha sonra tarifeli seferle ülkesi İsrail'e döndü.

Haberle ilgili daha fazlası: