İbrahim Şahin TRT Genel Müdürlüğüne getirildi

Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şahin, TRT Genel Müdürlüğüne getirildi.

Haberin Devamı

Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürlüğüne, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şahin atandı.               

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan atama kararnamesi, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

İBRAHİM ŞAHİN'İN ÖZGEÇMİŞİ

İbrahim Şahin, 1962 yılında Amasya'da doğdu. 1982 yılında Ankara Hukuk Fakültesi'nde lisans eğitimine başlayan ve 1986 yılında mezun olan Şahin, mesleki bilgi ve deneyimini geliştirmek, İngiliz İdari Sistemi üzerinde çalışmalar yapmak üzere bir süre İngiltere'de bulundu.

Şahin, 1990 yılında sırasıyla Samsun, Konya, Kars, Bitlis ve Kastamonu'ya bağlı ilçelerde kaymakamlık yaptı, 2001 yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliğine atandı. Şahin, kısa süre sonra İçişleri Bakanlığı Kriz Merkezi'nde Sekreterya Başkanlığı görevine getirildi.

58. Hükümetle birlikte Ulaştırma Bakanlığı'nda görev alan Şahin, bir süre Bakan Danışmanlığı yaptıktan sonra 2003 yılında PTT Genel Müdürlüğü'ne atandı. Şahin, PTT'de gerçekleştirdiği kurumsal değişim ve yenilenme çalışmalarının yanı sıra PTT Bank Projesi'nden dolayı “2004 Kaynakları Etkin Kullanma ve Maliyetleri Düşürme Yılı Birincilik Ödülü”ne layık görüldü.

Haberin Devamı

Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarlığı'na Nisan 2005'te atanan Şahin, Türk Telekomünikasyon AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Türkiye Golf Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini de sürdürüyordü.

“Kamu reformu” ve “e-devlet” projelerinde deneyim ve donanıma sahip olan Şahin'in “kriz yönetimi” konusunda makaleleri de bulunuyor. Şahin, 2003'ten bu yana, başta elektronik haberleşme olmak üzere, Türkiye'deki bilişim ve iletişim alanında gerçekleştirilen projelerin tamamında aktif olarak yer aldı.

Evli, bir çocuk babası olan İbrahim Şahin, İngilizce biliyor.

Haberle ilgili daha fazlası: