GeriGündem Hükümetin astroloji haritası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hükümetin astroloji haritası

Hükümetin horoskopu

Ülkelere yönelik astrolojik uygulamalar nasıl yapılabiliyorsa, hükümetler için de benzer incelemeler yapılmaktadır. Hükümetin kurulduğu tarih, o hükümetin doğum anıdır. Ve tam o andaki gökyüzünün konumu tesbit edilip yıldız haritası hesaplanır. Bu haritaya göre o hükümetin sahip olduğu potansiyel ortaya çıkartılır. Tabii daha sonra gezegen geçişlerini tesbit ederek, o hükümetin nasıl tavır alacağı, potansiyelini nasıl kullanacağı incelenebilir.

Bu yazıyı yazmaya karar vermeden önce 12 Temmuz 1997 gününe ait bir harita çizip astrolojik inceleme yaptım. Acaba güvenoyu almaları mümkün olabilir mi, diye... Yaptığım inceleme sonucunda hükümetin kurulabileceği sonucuna vardım ve hemen kolları sıvayıp bu hükümetin nasıl bir potansiyele sahip olabileceği üzerine kısa ve kabaca bir inceleme yapmaya başladım. Kabaca diyorum çünkü, güvenoylamasının tam bitiş zamanını önceden tesbit edebilmek mümkün değil. Bu durumda hükümetin kabul gördüğü anı tam olarak tesbit edebilmek de söz konusu olamıyor tabii... Fakat, yaklaşık olarak saat 15:00'de başlarsa (başlayabilirse!) saat 17:00'de biter (Bu arada herhangi birşey olmazsa) diyerek saat 17:00'yi esas alan bir yıldız haritası çizdim. Ancak, bu arada astrolojik açıdan saat kaç olursa olsun (Ay) hariç gezgenler arasındaki ilişkilerin değişmediğini belirtmeliyim. Ancak, iki saatlik bir zaman dilimi içinde Ay'ın açıları da kabaca hesaplanabilir. Veee hesapladım. Böylece ortaya son derece ilginç bir durum çıktı...

ZORLU BİR DÖNEM

Bu hükümetin kuruluş anında gökyüzünden aldığı etkiler hem çok güçlü hem de son derece çeşitlilik gösteriyor.

Özellikle Mars, Jüpiter, Satürn gibi son derece güçlü enerjilerin etkisi altında doğan bu hükümetin büyük arzularla birlikte yapabilme gücünün yüksek olacağını söylemek mümkün. Tabii aynı ölçüde zorluklar ve sıkıntılarla karşılaşacağını, baskılar yüzünden arzularını gerçekleştirme aşamasında engellere toslayacağını da belirtmek gerekiyor. Ancak, böylesine güçlü etkilerin açığa çıkardığı potansiyel, aynı zamanda mücadele edebilecek gücü de veriyor. Tabii bu enerjileri doğru ve kararlı bir biçimde kullanabilirse...

Hükümetin kuruluş anındaki Güneş'in aldığı etkiler, son derece zorlayıcı... İç ve dış baskılarla karşılaşabileceğini gösteriyor. Ancak, aynı zamanda Jüpiter'in ve Venüs'ün olumlu ve güçlü etkisi ile bu baskıların ve sıkıntıların üstesinden gelebilecek bir potansiyele sahip.

DEĞİŞİM GELİYOR

Merkür-Mars arasındaki ilişki, söylediğini yapabilme gücü verdiği gibi aynı zamanda dış ülkelerle arasındaki ilişkilerin güçlü ve kararlı bir biçimde yürütülebilmesi için gerekli olan enerjiye sahip olduğunu gösteriyor. Üstelik bu etki, Ay-Uranüs arasındaki olumlu etkileşimle daha da güçleniyor.

Merkür'ün konumu aynı zamanda eski kararların ve eskimiş düşüncelerin ortadan kaldırılıp yenilerinin geleceğini, alışılmışın dışında yöntemler kullanılacağını, yapılmak istenen ne varsa, bütün açıklığı ile sergileneceğini gösteriyor.

Tabii bütün bunlar, yani yapılacak değişiklerin, hükümeti zorlayabileceğini hemen ilave etmeliyim. Özellikle yapılacak değişiklikler hakkında dikkatli olunmasında yarar var. Uranüs'ün ne yapacağı hiç belli olmaz... Tabii bu arada finans konularında da aynı titizliği ve dikkati göstermelerini belirtmeden geçemeyeceğim.

GÜÇLÜ BİR ENERJİ

Pluton-Merkür-Uranüs etkisi, gizlilikleri ortaya çıkarmaya yönelik çalışmalara yardımcı

olacak. Üstelik Mars, bu çalışmayı daha da hızlandıracak. Genel olarak gökyüzünün konumu, düşmanca tutumlara karşı tedbirli ve şuurlu olunması gerektiğini işaret ediyor. Şayet yapmaları gereken işe bütün dikkatlerini yöneltip güçlü bir istekle çalışırlarsa başarılı olabileceklerini gösteriyor. Yoksa, güçlü enerjilerin altında ezilip sadece büyük arzular içinde dolaşır ve hiçbir şey yapamazlar. Fakat, böyle yüksek potansiyelli bir enerjiyi yakalamışken kaçırmamak gerek.

Herşeyin yıldız haritası var

Astrolojik açıdan yapılan çalışmalar sadece insanlara yönelik değildir. Aklınıza gelebilecek hemen hemen herşeyin yıldız haritası çıkartılıp aldığı etkiler incelenmektedir. Hayvanlar, bitkiler, şirketler, ortaklıklar, ülkeler, hatta alınan bir mal için dahi astrolojik hesaplamalar yapılabilmektedir. At yarışlarından (Atların doğum anına göre çıkartılmış haritalarını inceleyip yarış anındaki performansını tespit etmek için astrolojik çalışmalar yapılıyor) tutun da alınacak ürünün ne ölçüde verimli olacağına kadar hemen her alanda astrolojiye danışılmaktadır. Astroloji, bir salon eğlencesi ya da rehabilitasyon aracı olarak görülen fal metodu değildir. Dünyanın hemen her yerinde son derece ciddi bir danışma aracı olarak kabul edilmektedir.

Değerlendirme nasıl yapıldı

Bir ülkenin kuruluş tarihi, o ülkenin doğum anı olarak kabul edilmekte ve kurulduğu tarih ve saat (Tabii kurulduğu yeri de unutmamak lazım) esas olarak alınıp yıldız haritası çıkartılmaktadır. Buna göre o ülkenin karşılaşacağı zorluklar, elde edebileceği başarılar, atılım yapabileceği dönemler, meydana gelebilecek karışıklıklar, iç ve dış ilişkileri, ne derece gelişebileceği gibi durumları astrolojik açıdan incelenip tesbit edilebilmektedir.

Tıpkı bir insanın doğum anı için yapılan astrolojik inceleme sonucu sahip olduğu potansiyelin tesbit edilmesi gibi bir ülkenin de sahip olduğu potansiyel ortaya çıkartılmaktadır. Yıldız haritası hesaplanmış olan ülkenin sahip olduğu potansiyeli nasıl açığa çıkartabileceği ise o sırada geçiş yapmakta olan gezegen etkileri incelenerek tesbit edilebilmektedir.

Tarihten örnekler

Böylece bir ülkenin mevcut durumu ve geleceğe yönelik sahip olduğu potansiyeli nasıl kullanacağı anlaşılmaktadır. Doğa olaylarından o ülkeyi oluşturan halkın ortaya koyacağı tavıra, ekonomiden diğer ülkelerle ilişkilerine kadar hemen her açıdan astrolojik değerlendirmeler yapılabilmektedir. Üstelik bu incelemeler bugüne ait yeni bir çalışma olmayıp binlerce yıldır yapılmaktadır. Örneğin, Babil Medeniyetine ait bulunan tabletler deşifre edildiği zaman, ülkenin hangi etkiler altında bulunduğu ve olabilecek olayların anlatıldığı (Tabletlerin arasında yedi yıllık hesaplamaların da yapılmış olduğu görülmüştür) astrolojik incelemelere rastlanmıştır.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False