GeriGündem Halı sahalar kapatıldı mı? Halı saha maçları yasaklandı mı? İşte alınan yeni önlemler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Halı sahalar kapatıldı mı? Halı saha maçları yasaklandı mı? İşte alınan yeni önlemler

Halı sahalar kapatıldı mı? Halı saha maçları yasaklandı mı? İşte alınan yeni önlemler
Abone Olgoogle-news

Cumhurbaşkanlığı kabinesinden çıkacak kararlar binlerce kişi tarafından merak ediliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kısıtlamaları duyurdu. Alınan önlemlerden biri de halı saha maçlarıyla ilgili oldu. Peki halı sahalar kapatıldı mı? Halı saha maçları yasaklandı mı? İşte halı saha maçlarıyla ilgili verilen karar ve alınan yeni önlemler…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrasında yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs ile ilgili yeni tedbirleri açıklarken, spor müsabakalarının akıbetiyle ilgili de merak edilenleri yanıtladı.

Alınan karara göre, tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek."Salgının seyri tırmanışını sürdürürse hepimiz için can acıtıcı neticelere yol açan tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz hale gelir." ifadesini kullandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğer önlemleri de sıraladı.

"Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek.

Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.

Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek.

Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek.

Kamu ve özel sektördeki esnek mesai düzenine ve mesai saatlerinin yoğunluk oluşturmayacak şekilde belirlenmesine hassasiyet gösterilecek."

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle