GeriGündem Gözü bozuk kaçak sünnetçi baskını
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gözü bozuk kaçak sünnetçi baskını

Gözü bozuk kaçak sünnetçi baskını

Adana’da kaçak bir muayenehaneye düzenlenen baskın ‘Pes’ dedirtti. Muayenehaneyi işleten Suriye uyruklu N.G.’nin görme bozukluğu olduğu ve çocukları sünnet ettiği ortaya çıktı.

Adana Seyhan’a bağlı Yeşilyuva Mahallesi’nde kaçak muayenehane işletildiği ihbarı üzerine, Belediye Zabıta ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri adrese baskın yaptı.

Ekipler, baskında kaçak muayenehaneyi işleten Suriye uyruklu N.G.´yi hijyen koşullarından yoksun, sağlıksız bir ortamda, ofis masası üstüne serilen halı üzerinde kendi ülke vatandaşı bir çocuğu sünnet etmeye hazırlanırken suçüstü yakaladı. N.G.’nin sünnet etmeye hazırlandığı çocuk koruma altına alınırken, kaçak muayenehanede ebeveynleri tarafından sünnet edilmek üzere getirilen başka çocukların da sıra beklediği tespit edildi.

Gözü bozuk kaçak sünnetçi baskını

YETİŞKİNLERİ DE TEDAVİ ETMİŞ

Zabıta ekiplerinin tuttuğu tutanakla kaçak muayenehane süresiz olarak mühürlenip kapatıldı. Hakkında Kabahatler Kanunu’na göre işlem yapılan N.G.’nin, görme güçlüğü çektiği de görüldü. Adreste yapılan aramada makas, şırınga, ilaçlar, serum, pansuman malzemeleri ve oksijen makinesi bulunurken, N.G.’nin bir yıldan daha fazla bir süredir kaçak muayenehane işletip doktorluk yaptığı öğrenildi. Muayene olmak için sıra bekleyen sığınmacılardan elde edilen bilgilere göre N.G.’nin, sadece Suriyeli sığınmacılara hizmet verdiği ve yetişkinlerin de hastalandıklarında N.G. tarafından muayene ve tedavi edildiği ortaya çıktı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False