GeriGündem Gezi Parkı tweet'leri e-kitap oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gezi Parkı tweet'leri e-kitap oldu

Gezi Parkı tweet'leri e-kitap oldu
refid:23654822 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Gezi Parkı olayları sürecinde sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden atılan 24 milyon twit analiz edildi.

Linkedin Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri Bölge Yöneticiliği görevini yürüten ve sosyal medyanın politikaya etkileri üzerine çalışan Ali Rıza Babaoğlan ile sosyal medya alanında çalışmaları bulunan Avukat Meltem Banko, Gezi Parkı olaylarını inceledi. Gezi Parkı olayları sırasında atılan twitlerin detaylı incelendiği, "Gezi Parkı Sürecine 'Dijital Vatandaş'ın Etkisi" adlı e-kitap, http://geziparkikitabi.com adresinde yayına sunuldı.

120'den fazla başlıkla paylaşımların yapıldığı Twitter'da, herhangi bir etikete sahip olmayan fakat konuyla doğrudan alakalı olan "ciddi sayıda" mesaj paylaşımları da e-kitap'ta yer alıyor. Yedi bölüm şeklinde tasarlanan 43 sayfalık e-kitap, sürece dair analizler ve grafikler ile 24 milyon mesajın, siyasi parti liderlerinin Twitter profillerine olan yansımalarını içeriyor.

Kitabın önsözünde, "27 Mayıs tarihinde Gezi Parkı’nda başlayan süreç dört vatandaşımızın canına, çok sayıda vatandaşımızın ve kamu görevlimizin yaralanmasına neden olmuştur. Yaşanan ve üzücü sonuçlar doğuran bu sürecin sosyal medya boyutunu analiz ettiğimiz bu kitap umarım kamu vicdanını yaralayan bu tip olayların tekrar yaşanmamasına bir nebze de olsa katkı sunabilir" denildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle