GeriGündem Feribot faciası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Feribot faciası

Elazığ'ın Baskil ile Malatya'nın Battalgazi ilçeleri arasında Karakaya Baraj Gölü'nde yolcu ve araç taşıyan feribot, aşırı yük nedeniyle alabora oldu. 11 kişi kurtarıldı, 1 kişinin cesedi çıkarıldı,14 kişi kayıp.

ELAZIĞ'ın Baskil İlçesi Çiğdemli İskelesi'nden karpuz yüklü 4 kamyon, 1 minibüs, 1 otomobil ve yolcularla Battalgazi'ye hareket eden Baskil Kaymakamlığı'na ait kaptan Abuzer Orgun ve yardımcısı Nihat İmik yönetimindeki 'Baskil Feribotu, dün saat 15.30'da aşırı yük nedeniyle dengesini kaybederek alabora oldu.

Battalgazi'deki Atabey İskelesi'ne 1.5 kilometre mesafede meydana gelen faciya, çevrede bulunan vatandaşlar ve yetkililer müdahale etti. Durumun bildirilmesi üzerine Malatya 2'nci Ordu Komutanlığı'na bağlı helikopterler ve botlar ile belediyenin sualtı kurtarma timi, Fırat Nehri üzerindeki Karakaya Baraj Gölü'nde arama ve kurtarma çalışmalarını başlattı. Ankara'dan da dalgıç ekibi istendi. Malatya Vali Vekili Hüseyin Başol Güleç, 11 kişinin kurtarıldığını, 1 erkeğe ait cesedin çıkarıldığını, 14 kişinin de kaybolduğunu söyledi. 2'nci Ordu Komutanlığı'ndan yardım istediklerini belirten Vali Vekili Güleç, ‘‘Bu feribot genelde araç taşıyan bir feribot, ancak feribotta minibüs de var. Yolcu sayısını tam olarak tespit etmeye çalışıyoruz’’ dedi. Feribotun kesin yolcu sayısı belli olmazken, kurtarılan yolculardan biri minibüsün yolcu dolu olduğunu iddia etti. Kurtarılanlar arasında gemi kaptanı ve yardımcısı da bulunuyor.

Aşırı yükten alabora oldu

Karakaya Baraj Gölü'nde aşırı yükten alabora olan feribottan 11 kişi kurtarıldı, 1 erkek yolcunun cesedi çıkarıldı, 14 kişi ise kayıp. Kurtarılan yolculardan biri feribotun su aldığını, uyarıya rağmen kaptanın ‘‘birşey olmaz’’ diyerek hareket ettiğini, bir süre sonra da feribotun su alarak dengesini kaybettiğini iddia etti. bir başka yolcu da, ‘‘Ne olduğunu anlayamadan bir anda feribot yan yattı. Feribotta benim gördüğüm kadarıyla 4 kamyon, bir minibüs ve ayrıca da yolcular vardı. Biz kendi imkanlarımızla su yüzüne çıktık’’ dedi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False