Esenyurt'taki tekel bayisindeki vahşet... Katil zanlısının ifadesi ortaya çıktı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Ağustos 01, 2023 13:41

İstanbul Esenyurt'ta Batuhan Bayındır ile Yunus Emre Erzen'in hayatını kaybettiği tekel bayisindeki vahşette saldırganlardan Murat Özer tutuklandı, 8 zanlının işlemleri ise sürüyor. Öte yandan kan donduran olayda asıl silahı kullanan olduğu belirlenen Tarık Özer'in ifadesi ortaya çıktı. Tarık Özer'in ifadesinde "Oraya konuşmak için gittik. Amacımız iş yerine baskın yapmak değildi. İçeri girince babalarını sorduk. Ortam bir anda gerildi. İlk silahı çekip eden onlardı. Daha önce de kardeşimi vurdukları için biz de kendimizi korumak için silahımızı çektik. Bir anda olay gerçekleşti" dediği öğrenildi.

Haberin Devamı

İstanbul Esenyurt, Güzelyurt Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi'nde bulunan tekel bayisinde cumartesi günü 00.15 sıralarında meydana gelen kan donduran saldırıda, 20 yaşındaki Batuhan Bayındır ile 24 yaşındaki Yunus Emre Erzen hayatını kaybederken 21 yaşındaki Yusuf Erzen ise ağır yaralanmıştı.

Korkunç saldırının ardından yapılan çalışmalarda Murat Özer ve Servet Özer kısa sürede yakalandı. Saldırıyla ilgili aranan Tarık Özer ve Azat Özer de dün yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne götürüldü. Şüpheliler ile birlikte onlara kaçmalarında yardım ettiği öne sürülen 5 kişi de gözaltına alındı. Toplam gözaltı sayısı 9'a yükseldi.

Esenyurttaki tekel bayisindeki vahşet... Katil zanlısının ifadesi ortaya çıktı

Haberin Devamı

Gözaltına alınan 42 yaşındaki Tarık Özer'in 1, 37 yaşındaki kardeşi Servet Özer'in 9, 39 yaşındaki Murat Özer'in ise 3 adet kaydının olduğu öğrenilirken 18 yaşındaki Azat Özer'in ise poliste kaydının olmadığı öğrenildi. 

 MURAT ÖZER TUTUKLANDI

Ayağından yaralı olarak gözaltına alınan Murat Özer emniyetteki işlemlerinin ardından bu sabah geniş güvenlik önlemleri alınarak Büyükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi.

Esenyurttaki tekel bayisindeki vahşet... Katil zanlısının ifadesi ortaya çıktı

Murat Özer, savcılık ifadesinin ardından 'Nitelikli kasten öldürme' suçundan tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Şüpheli Özer, hakimlikçe tutuklandı.

"ALACAĞIMIZ VARDI AMA BU ÇOK ÖNEMLİ DEĞİLDİ"

Şüphelilerden olayda asıl silahı kullanan olduğu belirlenen Tarık Özer'in ilk sorgusunda "600 bin liradan fazla alacağım vardı. Ancak biz çok varlıklıyız. Bu para çok önemli değildi. Daha önce başım belaya girmesin diye bundan çok daha fazla olan alacaklarımın üzerine çizgi çekmiştim" dediği belirtildi.

Esenyurttaki tekel bayisindeki vahşet... Katil zanlısının ifadesi ortaya çıktı

Haberin Devamı

"SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN BENİ KÜÇÜMSEYEN PAYLAŞIMLAR YAPTILAR"

"Ancak onlar sosyal medya üzerinden beni ve ailemi çevreme karşı küçük düşürücü ve rencide edici paylaşımlarda bulunmaya başladılar" diyen Tarık Özer'in "Oraya konuşmak için gittik. Amacımız iş yerine baskın yapmak değildi. İçeri girince babalarını sorduk. Ortam bir anda gerildi. İlk silahı çekip eden onlardı. Daha önce de kardeşimi vurdukları için biz de kendimizi korumak için silahımızı çektik. Bir anda olay gerçekleşti" dediği kaydedildi. Tarık Özer'in kullandığı silahın adına ruhsatlı olduğu öğrenildi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!