GeriGündem Erdoğan'a Sivas'ta büyük ilgil
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan'a Sivas'ta büyük ilgil

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan seçim gezileri kapsamında Sivas’a geldi. Erdoğan miting alanında kendini bekleyen kalabalığı selamladıktan sonra Valilik binasına geçti.

İlk seçim mitingini yapmak üzere uçakla Sivas’a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Nuri Demirağ Havalimanı’nda il protokolü ile partililer karşıladı. Başbakan Erdoğan, havaalanından otobüsle halkı selamlayarak miting alanına geldi. Başbakan Erdoğan burada platforma çıkarak kendini bekleyen kalabalığı eşi Emine Erdoğan ile birlikte selamladı.

Ardından Sivas Valiliği binasına geldi. Başbakan Erdoğan, Sivas Valiliği’ni ziyaret ederek Vali Vekili Ömer Kalaylı’yı makamında ziyaret etti. Erdoğan’ın dün tedavi gördüğü Malatya’da yaşamını yitiren Sivas Valisi Zübeyir Kemelek için başsağlığı dilediği öğrenildi. Başbakan Erdoğan’a Ak Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Aydın ve milletvekilleri eşlik etti.

MİTİNGE YOĞUN İLGİ

Öte yandan Başbakan Erdoğan’ın miting yapacağı Hükümet Meydanı’nda sabah saatlerinden itibaren hareketlilik yaşandı. Kent meydanına çıkan tüm ana cadde ve sokaklar trafiğe kapatıldı. Miting için alana gelenler tek tek arama noktalarından geçirildikten sonra içeriyi alındı. Miting alanının ön tarafındaki geniş bir alan kadınlar ve çocuklar için ayrıldı. Mitinge yaklaşık 40 bin dolayında partili katıldı.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Öte yandan mitingin yapılacağı alandaki geniş güvenlik önlemleri de dikkat çekti. Miting alanını gören yüksek binaların çatılarına keskin nişancı polisler yerleştirildi. Mitingin yapılacağı alanda dedektör köpekler yardımıyla aramalar yapıldı.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False