Dünya Eczacılar Günü mesajları ve sözleri - 2022 Eczacılar günü ne zaman bugün mü, hangi tarihte?

Dünya Eczacılar Günü mesajları ve sözleri - 2022 Eczacılar günü ne zaman bugün mü, hangi tarihte

Eczacılar Günü mesajları ve sözleri öne çıkan konular arasında yer alıyor. Eczacılar günü ne zaman sorusu, pek çok vatandaşın gündeminde yer alıyor. Dünya Eczacılar Günü mesajları, sağlık sisteminin önemli bir parçası olan eczacıların gününü kutlamak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Normalde her yıl 14 Mayıs tarihinde kutlanan ancak 2009 yılında kongre esnasında 25 Eylül olarak kabul edilen Dünya Eczacılık Günü, ilaçların hastalara ulaştırılmasında büyük emek sarf eden eczacılar için kutlanıyor. İşte, en güzel Eczacılar Günü mesajları

Haberin Devamı

Tüm ülkelerde aynı anda kutlanan Dünya Eczacılık Günü, bu yıl 25 Eylül Cuma günü kutlanacak. Dünya Eczacılık Günü mesajları ile bu mesleği icra eden yakınları için paylaşımda bulunacak olan vatandaşlar, en güzel Eczacılar Günü mesajlarını sorguluyor. İşte, Eczacılar Günü'ne özel sosyal medyadan gönderilebilecek mesajlar...

ECZACILIK GÜNÜ MESAJLARI

Eczacıların mesleki ve ekonomik sorunlarının aşıldığı, hastaya hizmet odaklı bir eczacılığın daha mümkün olduğu gelecek günler temennisiyle, tüm eczacıların Dünya Eczacılık Günü kutlu olsun...

İlacın üretiminden hastaya ulaştırılmasına kadar her safhada sorumluluk alan eczacıların 25 Eylül Eczacılık Günü ktulu olsun.

Tüm eczacılarımızın 25 Eylül Eczacılık Günü tebrik ediyor, sağlımıza verdikleri değerli katkılardan dolayı hepsine şükranlarımı sunuyorum.

Haberin Devamı

Bin yıllık geçmişinden güç alan, sağlıklı nesillerin sürekliliği için yüzü daima geleceğe dönük olan eczacıların 25 Eylül Eczacılık Günü kutlu olsun.

nsanlığın var olduğu en eski tarihlerden beri bilinen belki de en eski meslek gruplarından biri olan eczacılık mesleği, insan sağlığını iyileştirmek gibi son derece kutsal bir görevi üstlenmekte. Bu vesileyle tüm eczacıların Dünya Eczacılık Günü kutlu olsun.

Nerede görev yaparsa yapsın, insan sağlığına önemli katkılar sunan tüm eczacıların “eczacılık günü” nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Eczacılık, insanlığın hastalıklarla verdiği mücadelede, tedavi sürecinin en önemli aktörlerinden biridir. 25 Eylül Eczacılık Günü tüm Eczacılara Kutlu Olsun.

İlaç dağıtım alanlarında kesintisiz 24 saat sağlık hizmeti veren, sağlık sorunlarına yardım için hep yanımızda olan eczacıların Eczacılar Günü'nü tebrik ediyorum.

İnsanların güvendikleri mesleklerin her zaman başında gelen tüm eczacıların 25 Eylül Eczacılık Günü Kutlu Olsun.

Gelecek 25 Eylüllerin insanlığa mesleğinize güzel günler getirmesi dileklerimle Eczacılık Gününüzü kutluyorum.

ECZACILIK GÜNÜ TARİHÇESİ

Ülkemizde her yıl, akademik eczacılık eğitiminin başladığı 14 Mayıs tarihi, Eczacılık Günü olarak kutlanmaktadır. 2009 yılında İstanbul’da düzenlenen Dünya Eczacılık Kongresi sırasında, delegasyonun “FIP’in kuruluş tarihi olan 25 Eylül’ün tüm dünyada ortak olarak Dünya Eczacılık Günü adıyla kutlanması” önerisini, Uluslararası Eczacılık Federasyonu (FIP) delegasyonu oy birliği ile kabul edilmiştir. FIP Genel Kurul’da kabul ettiği öneriyi, daha sonra tüm dünya ülkelerine bildirdi ve “25 Eylül tarihinin Dünya Eczacılık Günü olarak kutlanacağını” ilan etti.