GeriGündem Düzgün bir hayvan olsaydı bacadan girmezdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Düzgün bir hayvan olsaydı bacadan girmezdi

Düzgün bir hayvan olsaydı bacadan girmezdi
refid:19699411 ilişkili resim dosyası

VAN’ın Çaldıran İlçesi Altıyol Köyü’nde bacadan bir ahıra giren kurt 45 koyunu telef etti, 3’ünü yaraladı. Kurtun bacadan girmesi Keşan Müftüsü'nün "Noel baba düzgün biri olsaydı bacadan değil kapıdan girerdi" sözlerini akla getirdi.

Kurdun bacadan içeri girdiğini belirten koyunların sahibi Aydın Karakuş, "Kurt bacadan girmiş, koyunları telef ettikten sonrada birisini yiyip naylon ile kaplı küçük pencereden kaçmış. Akıl sır erdiremedik, ilk kez böyle bir olaya şahit oluyoruz" dedi. 

BACADAN GİREN AÇ KURT 45 KOYUNU PARÇALADI / WEB TV

Çaldıran İlçesi Altıyol Köyü’nde ikamet eden Aydın Karakuş’un ahırına kurt girdi. Sabah koyunlara yem vermek için ahıra giren Aydın Karakuş, 50 koyundan 45’inin bacadan giren kurt tarafından telef edildiğini, 3’ünün yaralı halde olduğunu gördü. Kurdun ahırın bacasından içeri girip naylonla kaplı pencereden de çıktığını söyleyen Karakuş, şöyle konuştu:

"Ahırın üstündeki bacada izleri var. Bacadan atlamış. Ölümü göze alarak ahıra girmiş. Bu da gösteriyor ki çok açmış. İçeride koyunları telef ettikten sonra bir koyunun yarısını yemiş. Ardından naylon ile kapalı küçük penecereden naylonu yırtarak kaçmış."

Koyunların çoğunun gebe olduğunu belirten Karakuş, "Tüm mal varlığımız bu koyunlardı. Zararımızın karşılanmasını istiyoruz. 10 nüfus bu koyunlardan geçiniyorduk. 3 koyun yaralı durumda. Ancak onları da kesmeye korkuyoruz. Çünkü kurt kuduz olabilir" diye konuştu.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False