'Diyarbakırlı Ramazan Hoca'yı öldüren şüpheli tutuklandı! Savcılık ifadesi ortaya çıktı... Kan donduran cinayette yeni detaylar

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Şubat 02, 2024 16:55

'Diyarbakırlı Ramazan Hoca' olarak bilinen Ramazan Pişkin'i öldüren Erkan Baykut, çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı. Öte yandan Erkan Baykut'un savcılık ifadesi de ortaya çıktı. Katil zanlısı Baykut, ifadesinde “Ramazan Pişkin’i tanımıyorum. Ben kendisini Afgan uyruklu S.M. zannettim" dedi.

Haberin Devamı

Fatih’te önceki gün meydana gelen olayda sosyal medyada 'Diyarbakırlı Ramazan Hoca' olarak tanınan Ramazan Pişkin, işlettiği çay ocağında 3 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Olayla ilgili çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri çevredeki kameraları incelemeye başladı. Cinayet şüphelisinin kaçtığı güzergah üzerindeki güvenlik kameralarını tek tek inceleyen ekipler, şüphelinin Aksaray’a kadar yürüdüğünü, ardından otobüse bindiğini tespit etti. Piyalepaşa’da otobüsten inen şüpheli, yürüyerek Beyoğlu İstiklal Mahallesi’ndeki evine gitti. Cinayet şüphelisinin olayın ardından kullandığı güzergahı kamera görüntülerinden tespit eden polis ekipleri, kimliğini tespit ettikleri Erkan Baykut’u saklandığı evinde yakaladı.

Diyarbakırlı Ramazan Hocayı öldüren şüpheli tutuklandı Savcılık ifadesi ortaya çıktı... Kan donduran cinayette yeni detaylar

Haberin Devamı

Baykut’un evinde yapılan aramada cinayette kullandığı bıçak ile giysileri de bulundu. Emniyette 9 ayrı suçtan kaydı bulunduğu belirtilen Erkan Baykut’un, Ramazan Pişkin’i, babasının çay ocağı yakınlarındaki iş yerini ziyaretleri sırasında tanıdığı öğrenildi. 

TUTUKLANDI

Erkan Baykut, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğindeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Savcılıktaki ifade işlemlerinin ardından şüpheli Erkan Baykut, tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Hakimlikçe şüpheli Erkan Baykut tutuklandı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Savcılık ifadesinde Erkan Baykut, “Babamın Fatih’te bulunan dükkanına çalışarak geçimimi sağlarım. Ramazan Pişkin’i tanımıyorum. Ben kendisini Afgan uyruklu S.M. zannettim. S.M. isimli kişiyle babamın yanında çalıştığı için tanıştım. Kendisi beni evine davet ederdi. Bana sigara içtiğimi bildiği için uyuşturucu hap ve Afgan macunu olarak bilinen maddelerden veriyorlardı. Ben kendimi kaybediyordum. Bu kişiler tarafından 2017-2021 tarihleri arasında cinsel istismara da uğradım. Bu istismara ilişkin herhangi bir şikayetim bulunmamaktır. Sadece aileme anlattım. Olay tarihinde de Ramazan Pişkin’in S.M. olduğunu bilerek yaralamak amacıyla gittim. Ben gittiğimde kendisine önce taş attım. Taş isabet etmeyince kendisi taşı alarak bana karşılık verdi. Bende olayın heyecanıyla üzerimdeki bıçağı çıkararak karın bölgesine 2-3 defa sapladım. Daha sonrasına bağrışma seslerini duyunca olay yerinden kaçarak uzaklaştım" dedi.

Diyarbakırlı Ramazan Hocayı öldüren şüpheli tutuklandı Savcılık ifadesi ortaya çıktı... Kan donduran cinayette yeni detaylar

Haberin Devamı

Baykut ifadesinin devamında, "Benim herhangi bir dini grup ve cemaatle bağlantım yoktur. Ramazan Pişkin’i S.M. olarak gördüğüm için saldırdım. Ramazan Pişkin’i olaydan önce ilk kez 2021 yılında sosyal medyada gördüm. Daha sonra iki ay kadar öncede babamın dükkanına 5 dakika mesafede bulunan çaycı Ramazan Hoca isimli iş yerinde gördüm. Kendisinin S.M. olduğunu anladım. S.M. sürekli rüyama giriyordu. Suçta kullandığım bıçağı Eminönü’nden aldım. Öldürmek kastım yoktur. Yaralamak amacıyla gitmiştim. Olay nedeniyle pişmanım" diye konuştu.

BAKMADAN GEÇME!