Diyarbakır'da üç mezrada sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Güncelleme Tarihi:

Diyarbakırda üç mezrada sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Oluşturulma Tarihi: Kasım 17, 2017 10:27

Diyarbakır'ın Kulp ilçesi Alaca köyüne bağlı Meydan, Billurderesi ile Şenyayla mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Haberin Devamı

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, sokağa çıkma yasağının olduğu bölgede teröristlere yönelik operasyon başlatıldığı bildirildi.

Açıklamada, "İlimiz Kulp ilçesi mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgeler olan Kulp ilçesi Alaca köyüne bağlı Meydan, Billurderesi ve Şenyayla mezrasında 17 Kasım 2017 Cuma günü saat 05.00’dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa uyulması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır" denildi.

BAKMADAN GEÇME!