Cumhurbaşkanı Erdoğan-Stoltenberg görüşmesi sona erdi

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Kasım 04, 2022 17:14

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde bir araya geldi. 2.5 saat süren görüşme sonrası yapılan yazılı açıklamada, "Görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşı, Yunanistan’ın mütecaviz eylemleri ve Türkiye-İsveç-Finlandiya arasındaki üçlü muhtıra ele alındı" denildi.

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Stoltenberg önce baş başa görüştü ardından heyetler arası görüşme gerçekleştirildi. Görüşme sonrası yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

Görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşı, Yunanistan’ın mütecaviz eylemleri ve Türkiye-İsveç-Finlandiya arasındaki üçlü muhtıra ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Rusya ve Ukrayna tarafıyla en üst düzeyde gerçekleştirdikleri diplomasi trafiği neticesinde tahıl koridorunun yeniden işlemeye başladığını belirterek, önümüzdeki dönemde anlaşmanın uzatılmasına odaklanacaklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan-Stoltenberg görüşmesi sona erdi

Haberin Devamı

RUSYA-UKRAYNA ARASINDAKİ ÇATIŞMALARDA MÜZAKERE VURGUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya-Ukrayna arasında çatışmaların bir an önce sona erdirilmesi ve adil bir çözüme ulaşılabilmesi için müzakerelere dönülmesinin zaruri olduğunu vurguladı.

YUNANİSTAN'IN EYLEMLERİNE DEĞİNİLDİ

Yunanistan’ın mütecaviz eylemlerine değinilen görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgede gerginliği artıranın Türkiye olmadığını, Yunanistan’ın aklıselimle davranmaya ve diyaloga yönlendirilmesinin faydalı olacağını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan-Stoltenberg görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-İsveç-Finlandiya üçlü muhtırasına ilişkin onay sürecinin hızını ve ne zaman nihayetleneceğini bu ülkelerce atılacak adımların belirleyeceğini kaydetti.

 Görüşme sonrası NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Dolmabahçe’den ayrıldı.

BAKMADAN GEÇME!