GeriGündem Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan'a Sakarya'da 360 derece koruma
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  79
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan'a Sakarya'da 360 derece koruma

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan'a Sakarya'da 360 derece koruma
refid:26824361 ilişkili resim dosyası

Başbakan Tayyip Erdoğan Hopa'da İHH ekibine yapılan saldırıyı sert bir şekilde eleştirerek, "Bakalım MHP yönetimi bunu nasıl izah edecek. Biz Türkiye'yi bu vandallara bırakmayacağız. Millet bu saldırıya sandıkta gereken cevabı verecektir. " diye konuştu.

Kente saat 16.00'da geleceği duyurulan Recep tayyip Erdoğan, diğer programların uzaması nedeniyle 1 saat 50 dakika gecikmeyle saat 17.50'de helikopterle Adapazarı Atatürk Stadı'na indi. Erdoğan, buradan seçim otobüsüyle, mitingin yapılacağı Kent Meydanı'na geçti. Yol boyunca çocuklara oyuncaklar dağıtıldı. Yanında eşi Emine Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti'nin Sakarya ve Kocaeli milletvekilleri de bulunan Recep Tayyip Erdoğan, ilk olarak, alanda toplanan kalabalığın Ramazan ayını kutladı. Sakarya'ya 20 Mart'ta geldiklerini, bu meydanda yine muhteşem bir buluşma gerçekleştirdiklerini söyleyen Erdoğan, "Sakarya 30 Mart'ta bir kez daha 'AK Parti' dedi. Bu muhteşem sonuçtan dolayı her birinize tek tek teşekkür ediyorum. Sizlere şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.Erdoğan, ardından CHP, MHP ve HDP ile 'Pensilvanya' olarak nitelendirdiği Fethullah Gülen'i eleştirerek, şöyle devam etti:

"Millet 30 Mart'ta sadece bizi desteklemekle kalmadı. Millet sandıkta CHP, MHP, HDP'ye de ders verdi. Bu aziz millet Pensilvanya'ya ihanet çetesine söyleyeceğini en sert şekilde söyledi. Bu partiler milletin verdiği ibretlik dersi her zamanki gibi okumadılar. Çünkü bunların hedefleri küçük. Bunlar, 'Küçük olsun bizim olsun' derdindeler. Onun için belli merkezlerde sıkışıp kaldılar. Birisi de 'Biz Kürtlerin partisiyiz' diyor. Gene birinci parti biz oluyoruz. Birisi 'Biz Türklerin partisiyiz' diyor. O da Türklerin oyunu alıyor mu belli değil. Geride nal topluyor. Biz gene birinci oluyoruz. Birisi 'Biz kumsalların partisiyiz' diyor. O kumsallarda yine AK Parti birinci. Çünkü biz 77 milyonun partisiyiz. Çünkü biz Türk, Kürt, Laz, Abazası, Romanı, Pomağı, velhasıl 77 milyonun partisiyiz. Yaradılanı severiz Yaradan'dan ötürü. Alevi-Sünni diye ayırt etmedik. Yaptikları ahlak dışı saldırılara rağmen milleti kandıramadılar. Milleti aldatamadılar. Milletim oynanan oyunu şantajları da montajları da gördü. Şimdi onun hesabını hukuk içinde de hesabını ağır ödeyecekler. Biraz sabır."

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğana Sakaryada 360 derece koruma İHH ekibi Hopa'ya iftar vermeye gidince olay çıktı: 9 yaralı

"Türkiye'nin milli değerlerine milli projelerine yapılan ihaneti bu kardeşiniz çok yaşadı" diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu ülkede çeteleri nasıl çökerttiysek bu ihanet şebekesini de öyle çökerteceğiz. 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçim öncesi ittifak kurdular. Tesbih gibi dizildiler. Kim var bunlar içinde? CHP, kuyrugunda MHP var. Kimler var? Pensilvanya ihanet çetesi var. Bu ittifakın içinde belli sermaye ve belli medya gurupları var."

SAKARYA'DAN REKOR İSTEĞİ

Konuşmasını sık sık alkış ve sloganlarla kesilen Erdoğan, "Milletin hangi yüzle karşısına geleceksin ey Kılıçdarolu, ey Bahçeli? Şimdi geliyoruz 10 Ağustos'a. İnşallah Sakarya'dan rekor bekliyoruz rekor. Sakarya'ya bu yakışır. Ben Sakarya'nın bunu yapacağına inanıyorum" dedi. Erdoğan, şöyle konuştu:

"CHP'ye oy vermiş kardeşlerim bu ittifaktan rahatsızlar. CHP'nin Pensilvanya ile irtibatından rahatsızlar. CHP'nin sanal adayından rahatsızlar. CHP'nin genel müdürü ne diyor; 'Tıpış tıpış gideceksiniz bu adaya oy vereceksiniz' diyor. Böyle bir genel müdür olur mu? Bundan Türkiyeye fayda gelmez. İnanın 3 koyunu kaybeder öyle gider. Şimdi dün çıkmış, kızım ilkokula giderken beni göremiyor. Biz çalışıyoruz. Günde 16 saat-18 saat mesai yaparduk. İstanbul'a belediye başkanı, Türkiyeye Başbakan olmak kolay değildi. Onlar yatarken biz koşturuyorduk ve farkımız buydu. Sevgili kızımın kapıya astığı 'Bir geceni bize ayır'. Bunu kullanıyorlar. Bu ne edepsizliktir. Biz bir defa kesin birşeyi bir Başbakan olarak söylediğimizde gideriz. Sen kalk ta bakalım şu İsrail'deki yıkıma. Kalk da şu Esed'i bir kına. Çünkü Dersim'in arkasında CHP yönetimi var. Kınasana. Bir ifade kullan görelim seni. Yapamaz. Çünkü bu uzaktan kumandalı."

Bazılarının söylemlerinin sadece gerilim ve kutuplaşma üzerine olduğunu söleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına söyle devam etti:

"Bazıları sadece karanlığı severler. Bazıları sadece bataklığı severler. Eski Türkiye'yi savunarak ait oldukları yere dönmek istiyorlar. Bunların hepsi de eski Türkiye'den yanalar. Siz buna izin vermeyeceksiniz. Sizin desteğinizle eski Türkiye'nin kapıları kapandı ve bir daha açılmayacak. Yeni Türkiye'nin kapılarını ardına kadar açmaya var mısınız? Burada 24 gün kaldı. Siz abiler kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Ablalar kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Bunları anlatacağız. Bu şer cephesi Türkiye'yi kutuplaştırmak istiyor. Milleti korkutarak ve sindirerek ayakta kaldılar. Söylemleri gerilim ve kutuplaşma üzerine."

'BİZ BU TÜRKİYE'Yİ VANDALLARA BIRAKMAYACAĞIZ'

Artvin Hopa'da İHH'ye yapılan saldırıya da değinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını söyle sürdürdü:

"Ey Kılıçdaroğlu, ey Bahçeli, ey Demirtaş sizin dilinizle size hitap etmeyeceğim. Benim aldığım edep dersi size sizin dilinizle hitap etmeye müsede etmiyor. Dün Artvin Hopa'da İHH'nın yetimlere vereceği iftara saldırdılar. CHP'li bazıları da bunu alçakça övdüler. Pensilvanya medyası da bu saldıraya övgüler diziyor. Hopa'da seçimleri AK Parti adayı kazandı. Belli ki bunu hazmedemediler. Bulunduğum otobüse de saldırdılar. Bunlar şiddetle netice almaya çalışırlar. CHP, MHP, HDP aynı zihniyettir. Kimdir bu insanı yardım kuruluşu. Mavi Marmara ile gıda ilaç götüren gruptur. Bir çok ülkede bütün tehlikeleri göze alarak insanlara el uzatan insani yardım grubudur. Bakalım MHP yönetimi bunu nasıl izah edecek. Biz Türkiye'yi bu vandallara bırakmayacağız. Millet bu saldırıya sandıkta gereken cevabı verecektir. "

'HIZLI TREN ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BAŞLIYOR'

Yüksek Hızlı Tren ile ilgili bir çok saldırılara uğradıklarını söyleyen Erdoğan, "12 yılda sizlerin desteğiyle güçlü bir Türkiye inşaa ettik. Şimdi 10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı olarak sizlere, ülkeme ve bayrağıma hizmet etmeye devam edeceğim. Birlikte çok iyi işler başardık. Dün işsizlik rakamları açıklandı. İşsizliği rekor seviyelere düşürüyoruz. Büyüme oranı ilk çeyrekte 4,3 devam ediyoruz. Durmak yok yola devam. Sakarya'yı her alanda kalkındırmak için var gücümüzle çalıştık. 12 yılda Sakarya'ya 10 katrilyon yatırım yaptık. Yani her yıl 1 katrilyon. Ankara İstanbul Yüksek Hızlı trenini önümüzdeki hafta hizmete alıyoruz. Sadece Ankara ile İstanbul’u birbirine bağlamayacak. Sakarya'yı da içine alacak. Karşılaştığımız bir çok sıkıntı oldu biliyorsunuz. Elektrik ve fiber hatları kestiler. Hainler çok. 25 Temmuzda açılışını yapıyoruz " dedi.

'TÜRKİYE’Yİ UÇURACAĞIZ'

Miting alanında toplanan vatandaşlara kapı kapı dolaşması ricasında bulunan Erdoğan, "Bu ülkeyi 81 vilayetimizi 4 temel üzerinde yükselticeğiz. Eğitim, sağlık, ulaştırmadan her alanda yükselttik. İstanbul'da geçen Mart seçimleri öncesi o muhteşem mitingi yaptığımız alanda bu akşam bir iftar sofrası kuruluyor. Orada iftar yapacağız. Sakarya tüm belediyeleri ile Sakarya yeni Türkiye'nin yeni Sakaryası olarak büyüyor. Çankaya'da yatan bir Cumhurbaşkanı görmeyeceksiniz. Yine aranızda olacağım. Yatırımları takip edeceğim. Kabine ile el ele vereceğiz. Türkiyemizi uçuracağız hiç şüpheniz olmasın. Sizden ricam kapı kapı dolaşarak duyduklarınızı duymadıklarınıza anlatın. Sandıkları hep beraber patlatalım. 3 aday var. 10 Ağustos'ta Türkiye'de bir ilk yaşanacak. Şu an çalan şarkımızın bestesini Murat Göğebakan kardeşimiz yaptı. Şu an hastanede yatıyor. Sizden destek bekliyorum. Allah şifalar versin"dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle