Çiçek: Güneşin önemli bir kısmı da battı gibime geliyor

Güncelleme Tarihi:

Çiçek: Güneşin önemli bir kısmı da battı gibime geliyor
Oluşturulma Tarihi: Eylül 26, 2013 17:08

TBMM Başkanı Cemil Çiçek,anayasa çalışları için "Komisyon olarak daha evvel koyduğumuz hedefin çok daha gerisindeyiz. Onun için güneş batmak üzere dedim. Güneşin önemli bir kısmı da battı gibime geliyor" dedi.

Haberin Devamı

1925 yılında İçişleri Bakanlığınca Umumi Hapishane olarak inşa edilen, 2006 yılında kapatılan, 2009 yılında Altındağ Belediyesi tarafından restore edilerek müze ve kültür sanat merkezine dönüştürülen Ulucanlar Cezaevi’nin resmi açılışı, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Çiçek, açılıştan sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.


"GELDİĞİMİZ NOKTA TATMİN EDİCİ DEĞİL"


Yeni Anayasa çalışmalarında istenilen hedefe ulaşılamadığını belirten Çiçek, "Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun çalışması Meclis takvimi ile bağlantılı değil. Çalışmalarına devam ediyor. Ancak kırmızı ışıkta benzin mazot yakıyoruz. Motor çalışıyor. Bir hararet var. Ama yeteri kadar mesafe alamıyoruz. Çalışıldı ne netice alındı? Bu çalışma temposuyla bu iş nereye kadar gidecek? Bunu hep beraber siyasi partilerin değerlendirmesi gerekiyor. Geldiğimiz nokta bizim açımızdan tatmin edici değil. Komisyon olarak daha evvel koyduğumuz hedefin çok daha gerisindeyiz. Onun için güneş batmak üzere dedim. Güneşin önemli bir kısmı da battı gibime geliyor. Bu da komisyonun taktirine sunulur" diye konuştu.

Çiçek: Güneşin önemli bir kısmı da battı gibime geliyor

'Her cezaevinin akıbeti Ulucanlar gibi olsun'
BAKMADAN GEÇME!