GeriGündem CHP: Lojmanlar evsizlere verilsin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP: Lojmanlar evsizlere verilsin

CHP, boşalacak milletvekili lojmanlarının geçici süre için fakir ailelere ve evsizlere tahsis edilmesi önerisini bir soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.

CHP Diyarbakır Milletvekili Muhsin Koçyiğit, TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesinde, 22'nci dönem milletvekillerinin örnek bir davranışla lojmanda oturmama kararı aldıklarını anımsattı.

Önerisini "Şayet kısa bir süre içinde satılmayacaksa, mesela bir yıl evsiz, yurtsuz ve fakir vatandaşlarımızın kullanımına bedava olarak vermeyi düşünür müsünüz?" biçiminde soruyla dile getiren Koçyiğit kamu lojmanlarıyla ilgili bir başka önergeyi ise Başbakan Abdullah Gül'e yöneltti.

CHP'li Koçyiğit "Enerji Üst Kurulu Başkanına kiralanan lojmana aylık 1600 dolar kira ödendiği doğru mudur? Enerji Piyasası Üst Kurul ve üyelerine, başkan yardımcısına, daire başkanlarına grup başkanı ve yardımcısına, daire başkanlarına, grup başkanı ve uzmanlarına ödenen aylık maaş, kira yardımı, temsil ödeneği ve günlük harcırah ne kadardır" diye sordu.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False