Büyük ikramiye İstanbul’da... Kolombiya iddiası yalan çıktı

Güncelleme Tarihi:

Büyük ikramiye İstanbul’da... Kolombiya iddiası yalan çıktı
Oluşturulma Tarihi: Ocak 03, 2024 07:00

Sisal Şans, Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde 400 milyon TL’lik büyük ikramiyenin sosyal medyada iddia edildiği gibi Kolombiya’ya değil İstanbul’da yaşayan bir Türk vatandaşına çıktığını açıkladı.

Haberin Devamı

SİSAL Şans, Milli Piyango yılbaşı ikramiyesiyle ilgili sosyal medyada çıkan iddiaları yalanlarken yapılan açıklamada şöyle denildi: “Bazı haber mecraları ve sosyal medya kanallarında yer alan, ‘Milli Piyango yılbaşı ikramiyesinin Kolombiya’da bir kişiye çıktığına’ ilişkin iddialara dair, şeffaflık ve doğru bilgilendirme ilkelerimiz kapsamında açıklama yapma gereği hasıl olmuştur. 31 Aralık Pazar akşamı gerçekleştirilen Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde 400 milyon TL’lik büyük ikramiye Milli Piyango Online üzerinden alınan bir tam bilete isabet etmiştir. Büyük ikramiyeyi kazanan talihli İstanbul’da ikamet etmekte olup 1969 doğumlu erkek bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Kişisel Verileri Koruma Kanunu uyarınca talihlinin rızası olmadan kendisiyle alakalı daha fazla bilgiye yer verilememekte olup, ‘İkramiyenin Kolombiya’ya çıktığı’ iddiası tamamıyla asılsız ve gerçek dışıdır.”

Haberin Devamı

ONLİNE ÜYELİKTE T.C. KİMLİK NUMARASI ŞART

- AÇIKLAMADA “Milli Piyango Online’da üyelik kaydı yapılabilmesi için T.C. kimlik numarası verisinin girilmesi yasal olarak zorunludur” denilerek şöyle devam edildi: “Bu bilgi, MERNİS (Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi) üzerinden teyit edildikten sonra üyelik açılabilmektedir. Ayrıca ülkemizdeki mevcut yasal düzenlemeler gereği, üyelerin oyun oynayabilmeleri ve ikramiye ödemesi alabilmeleri için mutlaka Türkiye bankalarında hesap sahibi olmaları gerekmektedir. İkramiye ödemeleri de üyelerin Türkiye’de bulunan kişisel banka hesaplarına yapılmaktadır.

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI

Sosyal medyada gerçek kimliklerini gizleyerek anonim olarak paylaşım yapan bazı hesaplardan başlatılan bu asılsız iddiaların ve spekülasyonların, bir siyasi partinin genel başkan yardımcılığı görevini yürüten bir şahıs tarafından gerçekliği araştırılmadan kamuoyu açıklamasına konu yapılması ise son derece üzücüdür. Sosyal medyada kurumumuza yönelik üretilen asılsız iddialara itibar edilmemesini, dezenformasyon üreten ve yayan kişilere karşı hukuki süreç başlattığımızı kamuoyuna önemle duyururuz.”

 

 

BAKMADAN GEÇME!