GeriGündem Boynuna levha astı, ’MIT mezunu iş arıyor’ diye Wall Street’e çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Boynuna levha astı, ’MIT mezunu iş arıyor’ diye Wall Street’e çıktı

Boynuna levha astı, ’MIT mezunu iş arıyor’ diye Wall Street’e çıktı
refid:9365373 ilişkili resim dosyası

Amerika’da patlak veren Mortgage krizi nedeniyle peş peşe işini kaybeden bankacılar kendilerine yeni bir iş bulabilmek için yaratıcılıkta sınır tanımıyor.

Dünyada finans piyasalarında işten çıkartılan bankacı sayısı 80 bine ulaştı. MIT mezunu 48 yaşındaki Joshua Persky de iş için çareyi boynuna ’MIT mezunu iş arıyor’ yazan bir levha asarak Wall Street’te dolaşmakta buldu. Yoldan geçen binlerce kişiye özgeçmişini dağıtan Persky, "Bu fikir kesinikle işe yarayacak 6 aydır süren işsizliğim son bulacak" diyor.

Eşimin annesine taşınacağım

Önce normal yollardan iş aramayı denediğini, bunun işe yaramaması sonucunda yaratıcı davranmak zorunda kaldığın dile getiren Persky, hikayesini şöyle özetliyor: "Yıllarca Houlihan Lokey’de çalıştıktan sonra krizin ardından işi bırakmak zorunda kaldım. 6 aydır süren işsizliğim boyunca tüm birikimimi harcadım. Ağustosun ortalarına kadar yeni bir iş bulamazsam eşimin annesinin yanına taşınıp kendime yeni bir hayat kurmak zorunda kalacağım. Tüm eforum da boşa gidecek."

Sarhoş analistler arıyor

İş arama şekli nedeniyle birçok gazeteye çıktığını ve ulusal televizyon kanallarından telefon numarasını bile açıkladığını dile getiren Persky, şöyle devam etti: "Artık Kore’de bile meşhur bir adamım ben. Yunanistan’da bir finans dergisine kapak oldum. Ama dağıttığım binlerce CV’den sonra arayan sadece sarhoş analistler oluyor. Gecenin bir vakti dünyanın herhangi bir ülkesinden analistler arayıp dalga geçebiliyor. Üniversite diplomamı geri vermemi söyleyenler bile oluyor."

MIT’liler çok kızdı

Üzerindeki levhada ’MIT mezunuyum’ yazması nedeniyle bazı MIT öğrecilerinden de tepki aldığını söyleyen Persky, şunları söyledi: "MIT mezunları onları düşürdüğüm durumdan oldukça rahatsız. Ama bu bana saçma geliyor. Herşey bir yana meşhur bir adam olmak çok eğlenceli. Ama yine de karın doyurmuyor."

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False