Bodrum 1 milyon rekorunu kırdı

Güncelleme Tarihi:

Bodrum 1 milyon rekorunu kırdı
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 30, 2014 14:14

Geçen sene bayram tatilinde yüzde 90’ı yerli bir milyon turist ağırlayan Türkiye’nin dünyaca ünlü turistik merkezi Bodrum kendi rekorunu kırdı. Bodrum’a bayram tatili için gelen turist sayısı 1 milyon 200 bin’e dayandı. Tesisler yüzde 100 doluluk oranına ulaşırken günlük tekne turları maksimum seviyeye ulaştı. Geçen sene Bodrum’un bayramdaki doluluk oranının bir milyon olduğu açıklanmıştı. Böylece Bodrum, son nüfus sayımında 1 milyonu geçen 19 şehrin arkasında en kalabalık 20. şehir oldu.

Haberin Devamı

140 bin 716 kişinin yaşadığı Bodrum'un Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, hurriyet.com.tr’ye, ilçedeki son durumu aktardı: “Geçen seneki rekorumuzu kırdık. Ağırladığımız turist sayısı bir milyon 200 bin’e ulaştı. Herkesi yedirdik, içirdik, eğlendirdik, dinlendirdik bugün de uğurluyoruz. Ben tüm Anadolu halkına Bodrum’u tercih ettiği için teşekkür ediyorum. “

Bodrum 1 milyon rekorunu kırdı

Başkan Kocadon otel doluluk oranları başta olmak üzere, ellerindeki verilerin bu rakamı doğruladığını kaydederek, “Sahillerde, beach’lerde tek bir boş yer yok. Yazlık siteler, oteller dolu. Günlük tekne turları tam kapasite çalıştı. Ekmek tüketiminden su tüketimine her şey maksimum seviyedeydi” dedi.

Haberin Devamı

Hem kara hem deniz doldu taştı

Bodrum, hem kara hem de denizde misafirlerini ağırlıyor. Bodrum’da 3 marina bir liman bulunuyor. Bu marinalar ve denizde demirleyen teknedekilerle birlikte deniz üstü konaklama 20 bin civarında.

BAKMADAN GEÇME!