Bartın’da ayakkabı fabrikasında yangın

Bartın’da ayakkabı fabrikasında yangın

Bartın'ın Kurtköy köyünde bulunan ayakkabı üretim fabrikasında yangın çıktı. Siyah dumanların yükseldiği fabrikada, zaman zaman patlama sesleri de yükseliyor.

Haberin Devamı

Yangın, öğle saatlerinde Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ayakkabı üretim fabrikasının hammadde bölümünde çıktı. Yangının, kaynak yapıldığı sırada kıvılcımların ayakkabı hammaddesine sıçraması sonucu çıktığı iddia edildi. Fabrikada çalışan 150 işçi, yangının çıkmasının ardından tahliye edilirken, olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Fabrikada zaman zaman patlama sesleri de duyuluyor.

Bartın’da ayakkabı fabrikasında yangın

Yangın sonrasında işçiler büyük panik yaşarken, OSB’deki doğal gaz hattı kapatıldı. Yangını söndürmek için ekiplerin çalışmaları devam ediyor.

1 SAATTE SÖNDÜRÜLDÜ

Bartın Kurtköy'deki ayakkabı üretim fabrikasında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saat süren müdahalesiyle kontrol altına alınarak, söndürüldü. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, fabrikadaki yangının kısa sürede kontrol altına alındığını ve büyük tehlikenin eşiğinden dönüldüğünü söyledi. Yangının, kaynak yapıldığı sırada kıvılcımların ayakkabı ham maddesine sıçraması sonucu çıktığı iddia edildi. 150 işçinin çalıştığı fabrikada can kaybı olmazken, Bartın, Ulus ve Amasra itfaiye ekipleri, 2 arazözle yangına müdahale etti. Yangın sırasında bütün çalışanlar, dışarı çıkarılırken, bazı işçilerim gözyaşı döktüğü görüldü. Fabrikaya gelen İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, kimyasal maddeler üzerinde inceleme yaptı.

BAŞKAN AKIN: YARALANMA VE CAN KAYBI YOK

Haberin Devamı

Yangın söndürme çalışmalarını yerinde denetleyen Belediye Başkanı Akın, “Fabrika ana bölgenin yanındaki depoda yangın çıktığı ihbarını aldıktan sonra bütün ekiplerimizi buraya sevk ettik. Yangın sadece depo bölümünde devam etti. Ana bölümlere sıçramadı. 10 itfaiye ekibimizle birlikte yangını kontrol altına almayı başardık. Şimdi ise soğutma çalışmalarımız sürüyor. Çok üzüldük, yaralanma ve can kaybı yok ama büyük çapta maddi hasar olduğunu biliyoruz. Hepimize geçmiş olsun” dedi.

Fabrikada soğutma çalışmaları devam ederken, yangınla ilgili soruşturma başlatıldı. 

 

Haberle ilgili daha fazlası: