GeriGündem Barış için tank ve füzeleri çiçeklerle süslediler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Barış için tank ve füzeleri çiçeklerle süslediler

Barış için tank ve füzeleri çiçeklerle süslediler
refid:30132531-spot ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Beşiktaş Akaretler'de maket uçak, tank ve füzeler çiçeklerle süslendi; binaların balkonlarından saksılarla canlı çiçekler sarkıtıldı.

"Dünya Barış Günü" nedeniyle Beşiktaş Akaretler Yokuşu'nda "Barış için bir dal da sen uzat" adlı program düzenlendi. Programa Beşiktaş Belediye Başkanı Avukat Murat Hazinedar ile Hollanda, Amerika, İsviçre, Almanya, Japonya İstanbul Başkonsolosları, 3 semavi dinin temsilcisi, STK üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Barış için tank ve füzeleri çiçeklerle süslediler

BİNALAR ÇİÇEKLERLE BÜRÜNDÜ

Barış mesajlarının verildiği programda Şair Nedim ve Süleyman Seba Caddelerinin birleştikleri bölgede yer alan Akaretler Sıra Evleri çiçeklerle donatıldı. Binaların balkonlarından saksılarla canlı çiçekler sarkıtıldı. Alana konulan maket uçak, tank, füze ve asker postalları da çiçeklerle süslendi.

Barış için tank ve füzeleri çiçeklerle süslediler

"ORTAK DEĞERLERİ BÜYÜTMEK İÇİN MÜCADELE ETMELİYİZ"

"Beşiktaş, Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali"nin tanıtımının da yapıldığı programda konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Avukat Murat Hazinedar, "Özgürlükçü sosyal demokrasinin kalbinde demokrasi, özgürlük, barış ve doğa için insanı yüceltecek değerler için yapacağımız çok şey var. Her gün güneş aydınlanırken, barışa, özgürlüklere, cumhuriyetimize, demokrasimize, ülkemize, dünya insanlığına dair bir dertle uyanıyoruz aslında... Bugünlerde başta Güneydoğumuzda ve sınırlarımızın ötesinde bütün dünyayı etkileyen çatışmaları savaşları yaşıyoruz. Biz Türkler, Milli Mücadeleyi büyük bir irade ortaya koyarak gerçekleştiren biz Türkler bunu yalnız yapmadık. Bu topraklarda yaşayan Kürtler, Gürcüler, Çerkezlerle birlikte yaptık. Bu topraklarda yaşayanların çoğunluğu Milli Mücadele'nin hep arkasında durdu. Biz o sayede o savaşı kazandık. Türküyle, Kürdüyle, Abazasıyla, Gürcüsüyle,Ermenisiyle, Yahudisiyle ortak değerleri büyütmek için mücadele etmeliyiz" diye konuştu. Hazinedar'ın konuşmasının ardından da vatandaşlara canlı çiçek dağıtıldı.

Barış için tank ve füzeleri çiçeklerle süslediler

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle