AUZEF bütünleme sınav yerleri bekleniyor! AUZEF sınav giriş belgesi ne zaman yayımlanacak?

Güncelleme Tarihi:

AUZEF bütünleme sınav yerleri bekleniyor AUZEF sınav giriş belgesi ne zaman yayımlanacak
Oluşturulma Tarihi: Haziran 28, 2022 14:14

AUZEF sınav giriş belgesi, sınava girecek olan adaylar tarafından yoğun ilgi görüyor. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi bütünleme yani telafi sınavı tercih işlemlerini yapan adaylar heyecanla sınav tarihini bekliyorlar. AUZEF telafi sınavı 2 Temmuz ve 3 Temmuz’da yapılacak. Peki, AUZEF sınav giriş belgesi ne zaman yayımlanacak?

Haberin Devamı

AUZEF bütünleme sınavı bu hafta sonu düzenlenecek. Adaylar sınavlara 2 Temmuz ve 3 Temmuz’da girecekler. AUZEF sınav yerleri açıklanır açıklanmaz http://auzefsinav.istanbul.edu.tr adresinden AKSİS kullanıcı adı ve şifresi ile sorgulanacak.

AUZEF SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

AUZEF bütünleme sınavı 2 Temmuz ve 3 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Telafi sınavı için sınav merkezi tercih işlemleri, 13 Haziran 2022 Pazartesi günü saat 23.59’a kadar yapılabildi. Henüz AUZEF sınav yerlerinin açıklanacağı tarih hakkında bilgi verilmedi.

Bitirme sınavına girmeyen öğrenciler telafi sınavına herhangi bir başvuru yapmadan girebilirler. Telafi sınavı, bitirme sınavı sonrası aldığınız FF, DD ve DC harf notlu dersleriniz için düzenlenir. FF alan öğrencilerin başarılı olması için telafi sınavına girmesi zorunludur. DD ve DC harf notunu alan öğrencilerin telafi sınavına girme zorunluluğu bulunmamaktadır.

Haberin Devamı

DD ve DC olan harf notlarını yükseltmek için telafi sınavına giren öğrenciler sınavdan FF alırsa , son aldığı not değerlendirileceği için sınav notu FF olarak kalır.

Telafi sınavına başvuru yapmayan girebilirsiniz. Telafi sınavında öğrenciler tüm ünitelerden sorumludur.

Sınavlarda aksi belirtilmediği sürece her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir.