Arınç: İtiraf edeyim ki düşünememiştim

Güncelleme Tarihi:

Arınç: İtiraf edeyim ki düşünememiştim
Oluşturulma Tarihi: Kasım 01, 2015 23:02

Bülent Arınç, 1 Kasım genel seçimleri sonuçlarını değerlendirdi. Arınç, "Adeta bayram yapıyoruz. Büyük bir başarı, zafer de denebilir. 2011'deki oy oranını tekrar yakaladık. 7 Haziran'a göre de 10 puan neredeyse oyumuzu artırdık." diye konuştu.

Haberin Devamı

Haberin Devamı

İşte Arınç'ın açıklamaları: 

"Yaptığım bütün konuşmalarda "Arkadaşlar 276'yı aştık. Yani kapının eşiğinden içeri girmek üzereyiz. Ne olur bir omuz verin, bir oyu iki oy yapın. Tek başımıza güçlü bir iktidar olsun' demiştim.
300'den fazlasını itiraf edeyim ki düşünememiştim. Bana getirilen anketlerde de en yüksek anket 43,7'ydi. En son Adil Gür'ün 47 küsürlü anketini duyunca inşallah olur ama çok fazla ihtimal vermiyorum demiştim.
Burada CHP'nin durumu kendi açılarından üzüntü vericidir. Ben 28'e yaklaşabileceğini ön görmüştüm. Ama neredeyse 7 Haziran'ın aynısı bir sonuç ortaya çıktı. Ortada bir sorun var denebilir.
MHP'de dramatik düşüş var. Daha çok HDP'den aldığımız görülüyor. MHP'den de... 
Özellikle ben Batı'da ziyaretler yaptığım zaman yani Balıkesir Bursa Manisa'da ve diğerleriyle; MHP'li seçmenlerin büyük bir ilgi gösterdiğini ve AK Parti'ye döndüğünü gördüm.
Seçmen bize güvendiğini ve HDP'den seçilen vekillerin terör örgütüne karşı, onları adeta kutsayıcı sözlerine ve terörü adeta gözünü yummak derecesinde boşvermek durumunda kalışını affetmedi."

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!