Antalya'da iğrenç olay! Sahibi gözyaşları içinde anlattı

Güncelleme Tarihi:

Antalyada iğrenç olay Sahibi gözyaşları içinde anlattı
Oluşturulma Tarihi: Ekim 08, 2017 19:22

ANTALYA’da çocuk parkında köpeğe tecavüz ettiği öne sürülen 52 yaşındaki K.S., yakalanarak gözaltına alındı.

Haberin Devamı

Muratpaşa İlçesi Kızılırmak Caddesi üzerinde oturan 32 yaşındaki D.A., yaklaşık 6 ay önce sahiplenip aşılarını yaptırıp kimlik çıkarttığı ’Benek’ adlı dişi köpeğinin 3 gün önce kaybolması üzerine her yeri aradı, ancak sonuç alamadı. D.A. köpeğine ulaşamayınca durumu arkadaşlarına anlattı. Geçen cumartesi gecesi ’Benek’e benzeyen köpeğin parkta olduğunu öğrenen D.A., hayvana bakmak için parka gitti. Bu sırada parkta köpeğe tecavüz ettiği öne sürülen K.S., kadını görünce toparlanıp kaçmaya başladı. D.A.’nın çığlıkları üzerine bir alt sokakta yakalanan K.S., olay yerine gelen polis ekibine teslim edildi. Gözaltına alınan K.S. polis merkezine götürüldü.

KÖPEKTE TECAVÜZ BULGULARINA RASTLANDI

Antalya Candostları Koruma ve Sahiplendirme Derneği Başkanı Arife Yanık ve bir grup hayvansever, D.A.’ya destek için evine gidip konuyla ilgilendi. Köpeğin sık sık yattığını belirten Yanık, konunun takipçisi olacaklarını söyledi. Yanık, TCK kapsamında yargılanmasını istiyoruz. Bu eylem hayvana cinsel istismar ve teşhirciliğe giriyor. Savcılığa başvurumuzu yapacağız. Köpeğin fiziki yaraları var. Köpek sürekli yatıyor ve korkuyor. Üzerinde tecavüz bulgusuna rastlandı. Ama bununla ilgili raporu savcılık talep ettiği takdirde muayene için götürülen veterinerlikten alabileceğiz" dedi.

KÖPEĞİN SAHİBİ GÖZYAŞLARIYLA ANLATTI

Psikolojik olarak iyi olmadığını belirten D.A., olay günü yaşadıklarını gözyaşları içinde anlattı. Köpeğinde ciddi tecavüz bulguları olduğunu belirten D.A., "Parkta o saatte kimse yoktu. Ağaçlık bir yere oturmuş halde Benek’e bir şeyler yaptığını gördük. Gördüğüm şeyi çok iyi biliyorum. Bu durum aklımın ucundan bile geçmezdi. ’Ne yapıyorsun?’ diye bağırınca adam ayağa kalkıp kaçmaya başladı. Sokakta birkaç kişi sesimi duydu ve adamı yakaladı. Köpeği veterinere götürürken istemsiz olarak sürekli tuvaletini yapıyordu. Belki de bu şahıs bunu defalarca yaptı. Bu gördüğüm şeyi hayatım boyunca unutmayacağım" dedi.

Haberin Devamı

BABAMA İFTİRA ATILDI

Antalya’da köpeğe tecavüz ettiği ileri sürülen 52 yaşındaki K.S.’nin Güneydoğu gazisi oğlu 31 yaşındaki Oktay S., iddialara ilişkin açıklama yaptı. Babasına iftira atıldığını belirten Oktay S., Ellerinde delil yok ama görüntü paylaşmışlar. Suç duyurusunda bulundum. Ben ve ailem rencide olduk. Keşke Hakkari Şemdinli’de 2008 yılında gazi olduğum yerde ölseydim de bu olanları görmeseydim. Bu olaydan sonra babam ağır psikolojik bunalıma girdi, kendini öldürmek istedi. Babam kendine bir şey yapacak diye korkudan yanından ayrılmıyoruz. Babam o saatlerde parkta oturuyormuş, orada sigara içmiş. Orada köpek yanına gelmiş. Bir kadın gelmiş yanına ve köpeği sormuş. Sonra bir anda bağırmaya başlamış. Olay böyle meydana gelmiş. Babama linç girişiminde bulunmak istemişler ve kaçmak zorunda kalmış" diye konuştu. Oktay S., babasının gözaltına alındıktan kısa süre sonra serbest bırakıldığını da belirterek, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!