Amasya'da selfie çeken şehzade heykeli şaşkınlık yarattı

Güncelleme Tarihi:

Amasyada selfie çeken şehzade heykeli şaşkınlık yarattı
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 09, 2015 16:21

Amasya Belediyesi, Yeşilırmak kenarına bir elinde kılıç, diğerinde cep telefonu ile 'Selfie' yapan şehzade heykeli dikti. Belediye Başkan Yardımcısı Osman Akbaş, büyük ilgi gören heykelin herhangi bir şehzadeye ait olmadığını söyledi. Görüntünün sosyal medyada yayılmasıyla, vatandaşlar ve gazeteciler, olay yerine akın etti.

Haberin Devamı

Haberin Devamı

Osmanlı İmparatorluğu döneminde birçok padişah yetiştiren ve 'Şehzadeler Şehri' olarak anılan Amasya'da Yalıboyu Evleri önünde Yeşilırmak kenarına belediye tarafından bugün bir şehzade heykeli konuldu. Herkesin dikkatini çeken, sol eli kılıcında, havaya kaldırdığı diğer elinde cep telefonu ile selfie çeken şehzade, ilgi odağı oldu. Olayı duyan vatandaşlar ve gazeteciler olay yerine akın ederken, şehre gelen turistler, heykelin dikildiği ilk saatlerden itibaren gün boyunca etrafında toplanıp, sırayla selfie yaptı.

Arkadaşlarıyla birlikte Çorum’dan gelen Dilek Tuna, “Çok güzel kesinlikle. Değişik olmuş” dedi. Amasya’nın Osmanlı İmparatorluğu döneminde Şehzadeler Şehri olduğunu anlatan Amasya Üniversitesi öğrencisi Ali Torun da, “Kötü bir düşünce olduğunu düşünmüyorum. Espri mahiyetinde. Güzel olmuş. Farklı bir düşünce. Buraya gelen turistlerin ilgisini çekmek adına bence güzel olmuş” diye konuştu. Torun, “Daha önce yoktu. Yeni koyulmuş. Sabahtan beri çok fazla ilgi görüyor. Sabahtan beri fotoğraf çeken çekene” şeklinde konuştu.

Haberin Devamı

Amasyada selfie çeken şehzade heykeli şaşkınlık yarattı

Amasyada selfie çeken şehzade heykeli şaşkınlık yarattı

Vatandaşların, 'selfie çeken şehzade' heykeliyle selfie çektirmesi ilginç görüntüler oluşturdu

BELEDİYE TÖREN YAPACAK

amasya Belediye Başkan Yardımcısı Osman Akbaş ise heykelle ilgili daha sonra bir tören yapılacağını belirterek, "Bu heykel herhangi bir şehzadeye ait değil. Tamamen görsel amaçla yaptırdık. İnsanların ilgisini çekeceğini düşündük. Çelik konstrüksiyon ile yapılan bu heykel, Yeşilırmak kenarına da renk kattı" dedi.

CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal, Twitter hesabından "Hükümetimizin Amasya'ya yaptığı yeni yatırım; selfie yapan şehzade. Şaka değil. İlber Hoca'nın yorumlarını duyar gibiyim" tweet'ini yazdı.


Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!