GeriGündem Akdeniz çağdaş müzik günleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akdeniz çağdaş müzik günleri

Türkiye önümüzdeki hafta çağdaş müzik adına önemli bir buluşmaya evsahipliği yapacak. İtalya, İspanya, Yunanistan ve Türkiye'den besteciler 1. Akdeniz Çağdaş Müzik Günleri kapsamında İstanbul'da bir araya gelecek. 10 Kasım'da başlayıp beş gün sürecek etkinlikte konserlerin yanı sıra yuvarlak masa toplantıları, söyleşiler yer alıyor.

Akdeniz müzikçileri arasında etkileşim sağlamayı hedefleyen etkinliğin onur konuğu İlhan Usmanbaş. Borusan Kültür Merkezi, İtalyan Kültür Merkezi, Cervantes Enstitüsü ve Yunanistan Konsolosluğu'nun desteğiyle düzenlenen konserler ve söyleşiler ücretsiz olarak izlenebilecek.

Akdeniz Çağdaş Müzik Günleri 10 Kasım'da bir yuvarlak masa toplantısıyla başlıyor. Toplantıda Torino Festivali Yönetmeni Enzo Restagno, besteci Jorge Guerra, Yunan şef George Couroupos ve İlhan Usmanbaş konuşma yapacak.

İtalyan Kültür'deki konserler kapsamında 11 Kasım'da Yunanistan'dan Orchestra of Colours üyeleri, 12 Kasım'da Türkiye'den Boğaziçi Üçlüsü, Ametist Beşlisi Metin Ülkü, Eylem Arıca, 13 Kasım'da İspanya'dan Duo AN-Tifon, 14 Kasım'da İtalyan'dan Alter Ego Ensemble ülkelerinin çağdaş müziklerinden örnekler sunacak.

12 Kasım'da Borusan Kültür Merkezi'nde Uygar Asan'ın İlhan Usmanbaş belgeseli gösterilecek.

Ayrıntılı bilgi için: 0212-292 06 55'i arayabilirsiniz.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False