AK Parti'den HÜDA PAR'a ziyaret... Numan Kurtulmuş: Önümüzdeki günlerde de görüşmeler olacak

Güncelleme Tarihi:

AK Partiden HÜDA PARa ziyaret... Numan Kurtulmuş: Önümüzdeki günlerde de görüşmeler olacak
Oluşturulma Tarihi: Mart 13, 2023 17:15

AK Parti, HÜDA PAR Genel Merkezi'ne ziyarette bulundu. Ziyaret sonrası AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ve HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu basın açıklaması yaptı. Numan Kurtulmuş, yaptığı açıklamada ittifakların genişlemesi için partiler arası görüşme sağlanacağını duyurdu. HÜDA PAR lideri Zekeriya Yapıcıoğlu ise 'Anlaşma sağlandı mı?' sorusuna "Her noktada değil. Ama şu ana kadarki görüşmelerde bir pürüz yok. Devam ediyor. Son noktayı koymuş değiliz." cevabını vererek hafta sonu AK Parti'ye ziyarette bulunacaklarını duyurdu.

Haberin Devamı

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, HÜDA PAR Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, "Bizi ortak bir noktaya getiren ilkelerimizdir. Görüşmelerimizi bugün bir şekilde devam ettirdik. Önümüzdeki günlerde bu belli bir noktaya gelecek ve netleştirildiğinde bu işin şeklinin nasıl olacağı kamuoyuyla paylaşılacaktır. Bizlere gösterdikleri ev sahipliği için çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte görüşmeler devam edecek" diye konuştu.

'OLUMLU SONUÇLAR ÇIKACAĞI KANAATİNDEYİM'

6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden sonra Türkiye’nin acı bir süreç yaşadığını aktaran Kurtulmuş, "Çok ağır bir tablonun olduğunun farkındayız. Birinci gündemimiz yaraların sarılmasıdır. Depremin ilk anından itibaren bütün mesaimizi yaraların sarılmasına vermiş olduk. Siyaseti mümkün olduğunca konuşmamaya çalıştık çünkü milletimiz can derdinde. Ama seçim sürecinin başlamasıyla birlikte siyasi partiler, kendi programlarını yoğunlaştıracaklar hem de sistemin doğası gereği iş birliklerinin genişlemesi adına partiler arasında böyle görüşmelerin yoğunlaşması kaçınılmazdır. Bu müzakerelerden milletimizin hayrına olumlu sonuçlar çıkacağı kanaatindeyim" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

AK Partiden HÜDA PARa ziyaret... Numan Kurtulmuş: Önümüzdeki günlerde de görüşmeler olacak


HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ise 14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek vereceklerini ilan ettiklerini hatırlatarak, "2018 seçimlerinde de benzer bir tablo vardı, o zaman da Sayın Cumhurbaşkanımıza destek verdik. 6 Şubat'ta ciddi bir afet yaşadık. 50 bine yakın insanımız can verdi, çok zor günlerden geçiyoruz. Bunun dışında çevremizde devam eden çatışmalar var. Suriye'deki çatışma 13'üncü yılına girdi. Bu süreçte önümüzdeki seçimlerin çok ciddi sonuçlarının olacağı, bundan atılacak adımların çok önemli olduğunu hepimiz biliyoruz" dedi.

Haberin Devamı

‘PRENSİP OLARAK BİR PROBLEM YOK’

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ocak ayı başında yaptıkları görüşmede Cumhur İttifakı'nda yer alma konusunda teklif aldıklarını ve o zamandan beri görüşmelere devam ettiklerini belirten Yapıcıoğlu, "Cumhurbaşkanlığı ile ilgili tavrımızı zaten açıkladık. Parlamento seçimlerine birlikte girme konusunda prensip olarak bir problem yok. Fakat bunun 'nasıllığı' ile ilgili henüz bir netleşme yok. Gizli saklı bir durum yok. Bizim önceliğimiz milletimizin menfaatidir" diye konuştu.

Bir gazetecinin "HÜDA PAR bugünden itibaren Cumhur İttifakı'nın bir parçasıdır diyebilir miyiz?" sorusuna ise Yapıcıoğlu, "Henüz o noktada değil ama şu ana kadarki görüşmelerde bir pürüz yok. Devam ediyor ama son noktayı henüz koymuş değiliz" diyerek cevap verdi. Yapıcıoğlu, hafta sonuna doğru AK Parti'yi ziyaret edebileceklerini de aktardı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!