GeriGündem AK Parti milletvekili aday listesi açıklandı
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

AK Parti milletvekili aday listesi açıklandı

AK Parti, 24’üncü Dönem milletvekili aday listesini açıkladı.

Adayların seçim bölgesi adı doğum tarihi ve meslekleri şöyle:

Adana

1 Ömer Çelik 15.06.1968 Siyaset Bilimci

2 Mehmet Necati Çetinkaya 07.02.1943 Vali

3 Necdet Ünüvar 06.06.1960 Tıp Doktoru

4 Fatoş Gürkan 01.01.1966 Avukat

5 Ali Küçükaydın 12.10.1948 Mülki İdare Amiri

6 Mehmet Şükrü Erdinç 04.01.1976 Avukat

7 Fatma Güldemet Sarı 25.06.1970 Yüksek Mimar

8 Ali Çaldır 20.03.1975 Avukat

9 Talat Ulussever 25.04.1970 Ekonomist

10 Tamer Dağlı 05.06.1970 Bankacı

11 Ali Yüzükcü 19.03.1960 İşadamı

12 Neslihan İpek Kobaner 17.05.1962 Sınıf Öğretmeni

13 Mustafa Özkozanoğlu 03.06.1975 Avukat

14 Ebubekir Akdeniz 03.01.1982 Ziraat Müh

Adıyaman

1 Ahmet Aydın 01.03.1971 Avukat

2 Mehmet Metiner 05.03.1960 Gazeteci-Yazar-Öğr. Gör.

3 Muhammed Murtaza Yetiş 30.11.1972 Doktor

4 Mehmet Erdoğan 07.04.1966 Veteriner Hekim

5 Şevket Gürsoy 01.06.1953 İşletmeci

Afyonkarahis

1 Veysel Eroğlu 18.08.1948 Öğretim Üyesi

2 Sait Açba 10.07.1950 Öğretim Üyesi Doç. Dr

3 Halil Ürün 30.07.1968 Serbest Avukat

4 Ali Özkaya 20.04.1970 Avukat

5 Ahmet Koca 20.05.1963 Eğitimci İşadamı

Ağrı

1 Mehmet Kerim Yıldız 01.01.1965 Göz Hastalıkları Uzmanı

2 Ekrem Çelebi 17.09.1965 Adalet Bakanlığı Bakanlık Müşaviri

3 Fatma Salman Kotan 10.10.1970 Sanayici Mali Müşavir

4 Mehmet Şerif Kösen 05.01.1949 Madem Muhendisi Operesyon Yönetimi

Aksaray

1 Ali Rıza Alaboyun 08.03.1957 Maden Yüksek Mühendisi

2 Ruhi Açıkgöz 01.11.1963 Makine Mühendisi -Planlama Uzmanı Ekonomist

3 İlknur İnceöz 16.10.1973 Avukat

Amasya

1 Mehmet Naci Bostancı 02.08.1957 Öğretim Üyesi

2 Avni Erdemir 20.02.1964 Ögretim Üyesi

3 Hasan Ali Cesur 13.02.1965 Elektronik Mühendis

11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 1 / 16

Seçim Çevresi S.No Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği

Ankara-1

1 Ali Babacan 04.04.1967 Endüstri Mühendisi-İşletmeci

2 Bülent Gedikli 27.07.1964 Ekonomist, Maliye Eski Baş Müft., Yeminli Mali Müş

3 Reha Denemeç 20.05.1961 Ekonomist

4 Tülay Selamoğlu 15.08.1966 Mimar

5 Nazmi Haluk Özdalga 10.01.1948 İnşaat Yüksek Mühendisi

6 Yalçın Akdoğan 22.09.1969 Siyaset Bilimi Doç.Dr.

7 Fatih Şahin 20.04.1979 Avukat

8 Ülker Güzel 07.02.1944 Ekonomist

9 Ercan Kınacı 17.04.1965 Avukat

10 Alaaddin Varol 05.03.1973 Avukat

11 Nihan Turna Sakaltaş 15.07.1981 Avukat

12 Ahmet Sinan Poyraz 03.06.1968 İnşaat Yatırım

13 Rıza Gezer 01.12.1970 İş Adamı

14 Faik Güngör 01.01.1952 Sanayici

15 Ümit Altuntaş 13.07.1976 Uluslararası İlişkiler Uzamnaı

16 Yasin Bölükbaşı 22.08.1983 Ekonomist

Ankara-2

1 Cemil Çiçek 15.11.1946 Avukat

2 Haluk İpek 02.02.1963 Avukat

3 Salih Kapusuz 23.10.1954 İşletmeci

4 Nurdan Şanlı 10.09.1954 İşletme, Marka Patent Ve Kalite Yön.Sist.Danışmanı

5 Ahmet İyimaya 22.11.1950 Arastırmacı Hukukcu

6 Cevdet Erdöl 16.02.1958 Tıp Doktoralı Öğretim Üyesi

7 Zelkif Kazdal 24.09.1975 Avukat

8 Emrullah İşler 07.01.1960 Öğretim Üyesi

9 Seyit Sertçelik 15.11.1964 Ögretim Üyesi--Profesör

10 Orhan Yegin 01.08.1978 İktisatçı

11 Nazlı Ergül 06.08.1968 Avukat-Hukuk Müşaviri

12 Cihan Ankara 27.12.1970 İş Adamı

13 Hüseyin Aydin 01.05.1973 Avukat

14 Çiğdem Orhan Sarıkaya 26.11.1973 Avukat

15 Murat Araç 08.10.1975 Avukat

11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 2 / 16

Seçim Çevresi S.No Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği

Antalya

1 Mehmet Vecdi Gönül 29.11.1939 Mülki İdare Amiri

2 Mevlüt Çavuşoğlu 05.02.1968 Avrupa Konseyi Parlementer Meclisi Başkanı

3 Menderes Mehmet Tevfik Türel 11.07.1964 Gazeteci

4 Sadık Badak 10.02.1955 Yönetici-İşadamı

5 Hüseyin Samani 01.04.1964 Ziraat Mühendisi

6 Gökcen Özdoğan Enç 16.03.1976 Halkla İlişkiler Uzmanı

7 Abdurrahman Arıcı 02.05.1951 Radyoloji Uzmanı

8 Veysel Dalmaz 02.04.1958 Mülki İdare Amiri

9 Osman Akman 01.01.1958 Doktor İç Hastalıkları Uzmanı

10 Abdullah Cengiz 14.02.1971 Elektrik Eletronik Mühendisi

11 Ahmet Şahin 19.06.1968 İnşaat Yüksek Mühendisi Doktor

12 İbrahim Türkiş 20.08.1968 Yemınlı Malı Musavir

13 Gülderen Gültekin 08.05.1974 Ögretmen

14 Hakkı Beşkazalı 05.01.1973 Avukat

Ardahan

1 Orhan Atalay 01.12.1965 Prof.Dr.

2 Orhan Gökdemir 04.04.1969 İş Adamı

Artvin

1 İsrafil Kışla 10.03.1959 Yönetici

2 Mehmet Kocatepe 01.01.1966 Üst Düzey Yönetici

Aydın

1 Mehmet Erdem 05.09.1966 Elektrik Mühendisi

2 Semiha Öyüş 01.01.1960 Avukat

3 Ali Gültekin Kılınç 22.09.1959 Smmm- Ekonomist- Sanayici

4 Mustafa Savaş 15.02.1965 Bankacılık

5 Sebahattin Akkın 29.03.1962 Serbest

6 Abdurrahman Öz 26.04.1971 Avukat

7 Ufuk Keçeci 20.08.1978 Avukat

Balıkesir

1 Ahmet Edip Uğur 07.04.1950 Kimya Mühendisi

2 Mehmet Cemal Öztaylan 25.11.1954 İktisatçı

3 Tülay Babuşcu 26.01.1976 Eczacı

4 Ali Aydınlıoğlu 17.08.1958 Öğretmen

5 Mehmet Akif Okur 23.08.1954 Emekli Eğitimci

6 Emin Mehmet Karatan 01.07.1955 Özel Sektör - Sanayi Müteahhitliği

7 Ekrem Yavaş 05.06.1970 Öğretmen

8 Hilal Demirözer 06.12.1980 Elementer Sigorta Acenteliği

Bartın

1 Yılmaz Tunç 01.02.1971 Avukat

2 Seyfettin Kalay 10.08.1968 Uzman Doktor Başhekim

Batman

1 Mehmet Şimşek 01.01.1967 Ekonomist

2 Ziver Özdemir 05.04.1965 Elektirik Muhendisliği

3 Ayhan İsen 01.01.1966 İnşaat Mühendisi

4 Mustafa Demir 22.01.1958 İktisatçı

11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 3 / 16

Seçim Çevresi S.No Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği

Bayburt

1 Bünyamin Özbek 01.10.1973 Ziraat Mühendisi

Bilecik

1 Fahrettin Poyraz 03.07.1968 Denetçi

2 Halil Eldemir 20.06.1973 İnşaat Mühendisi

Bingöl

1 Cevdet Yılmaz 01.04.1967 Bürokrat

2 Eşref Taş 01.01.1965 Öğretim Üyesi, Kimyager

3 Şahin Bingöl 02.01.1968 Kamu Yöneticisi

Bitlis

1 Vedat Demiröz 01.03.1956 Yeminli Mali Müşavir

2 Vahit Kiler 24.12.1966 İş Adamı

3 Mehmet Zeki Peker 05.07.1964 İnşaat Müteahhit

Bolu

1 Ali Ercoşkun 19.06.1971 Bilgisayar Programcılığı

2 Fehmi Küpçü 22.06.1974 Avukat

3 Fatih Metin 14.10.1973 Avukat

Burdur

1 Bayram Özçelik 01.10.1966 Diş Hekimi

2 Hasan Hami Yıldırım 17.08.1963 Dr. Şehir Plancısı

3 Mehmet Tuğrul 18.02.1953 Sanayici

Bursa

1 Bülent Arınç 25.05.1948 Avukat

2 Mustafa Öztürk 01.07.1965 Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi

3 Hüseyin Şahin 12.01.1968 İş Adamı

4 Canan Candemir Çelik 01.01.1974 Avukat

5 İsmet Su 14.08.1959 Avukat

6 Mustafa Kemal Şerbetçioğlu 29.10.1969 Avukat

7 Hakan Çavuşoğlu 26.02.1972 Avukat

8 İsmail Aydın 17.05.1971 Avukat

9 Tülin Erkal Kara 04.08.1969 Filolog Çevirmen Dil Bilimci

10 Bedrettin Yıldırım 19.08.1951 Egıtımcı-Yonetımcı

11 Önder Matlı 28.05.1972 Sanayici İşadamı

12 Cafer Yıldız 03.02.1963 Plastik Sektörü

13 Cemile Yiğit 31.10.1973 Reklam

14 Sadettin Cangül 01.09.1953 Metalurji Mühendisliği

15 Ali Ömeroğlu 09.10.1966 Eczacı

16 Fahrettin Keskin 20.01.1959 Eczacı

17 Ayşe Hacıoğlu 08.04.1984 İngiliz Dili Ve Edebiyatı

18 Mahmut Turunç 13.08.1976 Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmeni

Çanakkale

1 Mehmet Daniş 02.08.1971 Avukat

2 İsmail Kaşdemir 15.09.1978 Avukat

3 Sebahattin Güner 16.12.1966 Hukukçu

4 Yeşim Karadağ 25.12.1980 Yönetici

11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 4 / 16

Seçim Çevresi S.No Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği

Çankırı

1 İdris Şahin 18.03.1974 Avukat

2 Hüseyin Filiz 02.02.1958 İşadamı

Çorum

1 Salim Uslu 14.11.1955 Sendikacı

2 Cahit Bağcı 25.06.1964 Sosyolog

3 Murat Yıldırım 27.06.1958 Egitimci- İş Adamı

4 Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt 06.02.1970 Uzman Ecz.

Denizli

1 Nihat Zeybekci 01.01.1961 İşadamı

2 Mehmet Yüksel 25.01.1955 Ticaret Gıda Sektörü

3 Bilal Uçar 06.01.1969 Avukat

4 Nurcan Dalbudak 07.03.1979 Tekstil Teknikeri

5 Cahit Özkan 25.12.1976 Avukat

6 Halil Pekdemir 01.11.1961 İş Adamı

7 Ayhan Soyfidan 20.11.1979 Ekonomist - İktisatçı

Diyarbakır

1 Mehmet Mehdi Eker 01.01.1956 Veteriner Hekim

2 Mehmet Galip Ensarioğlu 01.10.1966 İnşaat Müteahhit

3 Mine Lök Beyaz 19.08.1973 Mimar

4 Mehmet Süleyman Hamzaoğullar 24.09.1975 Doktor

5 Cuma İçten 01.01.1973 Ticaret

6 Oya Eronat 19.01.1962 İnşaat Müh

7 Mehmet Akın 01.01.1965 Öğretim Üyesi

8 Muharrem Kurt 10.01.1981 Eğitmen

9 Fatma Öncü 19.02.1976 İnsan Kaynakları Yön.

10 Mustafa Elgörmüş 01.01.1957 İktisat

11 Eyüp Küçükçakmak 22.01.1976 Bilgisayar Mühendisi

Düzce

1 İbrahim Korkmaz 01.01.1960 Makine Mühendisi

2 Fevai Arslan 12.07.1966 Tüccar

3 Osman Çakır 01.09.1964 Eğitimci Yönetici

Edirne

1 Mehmet Müezzinoğlu 09.01.1955 Doktor

2 Tuna Bekleviç 23.01.1977 Ekonomıst

3 Fatma Aksal 03.01.1965 Ekonomıst

Elazığ

1 Zülfü Demirbağ 13.02.1956 İnş.Müh.

2 Şuay Alpay 20.10.1960 Avukat

3 Faruk Septioğlu 02.02.1961 Ticaret

4 Sermin Balık 07.02.1972 İşletmeci

5 Metin Bulut 03.01.1971 İş Adamı

Erzincan

1 Sebahattin Karakelle 05.02.1950 Öğretmen

2 Burhan Çakır 03.05.1969 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 5 / 16

Seçim Çevresi S.No Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği

Erzurum

1 Recep Akdağ 08.05.1960 Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı-Öğrt.Üyesi

2 Adnan Yılmaz 29.10.1953 Bürokrat

3 Fazilet Dağcı Çığlık 01.11.1973 Bilgisayar Mühendisi

4 Cengiz Yavilioğlu 20.08.1970 Ekonomi Finansman

5 Muhyettin Aksak 10.07.1957 İnşaat Mühendisi

6 İbrahim Aydemir 26.02.1962 Mali Müşavir

Eskişehir

1 Nabi Avcı 08.10.1953 Öğretim Üyesi

2 Salih Koca 07.03.1972 İnşaat Yüksek Mühendısı

3 Ülker Can 16.12.1963 Eczacı

4 Cemal Çavdarlı 15.03.1966 Eğitimci

5 Ethem Kalın 08.11.1973 Veteriner Hekim

6 Ayten Kızılsu 15.08.1959 Matematik Öğretmeni

Gaziantep

1 Hüseyin Çelik 05.03.1959 Öğretim Üyesi

2 Fatma Şahin 20.06.1966 Kimya Mühendisi

3 Şamil Tayyar 01.03.1965 Gazetecilik

4 Abdullah Nejat Koçer 20.08.1963 Sanayici

5 Mehmet Sarı 10.05.1968 Sanayici Ve İş Adamı

6 Mehmet Erdoğan 30.10.1956 İşadamı

7 Derya Bakbak 16.08.1972 Y. Mimar

8 İbrahim Halil Mazıcıoğlu 04.11.1960 Makine Yüksek Mühendisi

9 Ali Şahin 02.01.1970 Uluslararası İlişkiler Uzmanı

10 Fikret Murat Tural 02.02.1974 Sınıf Öğretmeni

11 Abdullah Tombul 02.02.1956 Jeomorfolog

12 Adem Yücel 10.06.1979 İşletmeci

Giresun

1 Nurettin Canikli 15.05.1960 İktisatçı Gazeteci Maliye Baş Müfettişi

2 Mehmet Geldi 10.03.1960 Harita Mühendisi Müteahhit

3 Adem Tatlı 04.02.1968 Veteriner Hekim

4 Şengül Şahin 05.05.1959 İnsan Kaynakları Yöneticisi

Gümüşhane

1 Kemalettin Aydın 10.05.1962 Doçent Doktor

2 Feramuz Üstün 10.12.1970 Mali Müşavir, Banakacı

Hakkari

1 Mehmet Necip Zeydan 27.10.1955 İnşaat Mühendisi

2 Kasım Demir 07.07.1954 Belediye Başkanlığından Emekli

3 Abdulmuttalip Özbek 08.05.1963 İnşaat Teknikeri,Fen Müdürü

11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 6 / 16

Seçim Çevresi S.No Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği

Hatay

1 Sadullah Ergin 06.07.1964 Avukat

2 Orhan Karasayar 29.03.1965 Ziraat Mühendisi

3 Mehmet Öntürk 18.03.1970 İşletmeci

4 Adem Yeşildal 07.02.1976 Avukat

5 Hacı Bayram Türkoğlu 01.12.1954 Eczacı

6 Filiz Özçörekçi 26.03.1964 İşkadını Esnaf

7 Fevzi Şanverdi 10.05.1963 Müterrim Tercuman

8 Mehmet Saruhan 28.03.1962 Öğretmen Avukat

9 Abdülkerim Güven 20.10.1974 Avukat

10 Hür Emre Önal 24.06.1978 Uluslararası İlişkiler Uzmanı

Iğdır

1 Yaşar Akkuş 18.04.1954 Sanayici

2 Nurettin Aras 06.03.1954 Serbest Meslek

Isparta

1 Süreyya Sadi Bilgiç 16.07.1961 Ekonomist

2 Recep Özel 07.01.1969 Avukat

3 Suat Kolukırık 16.05.1970 Sosyolog

4 Pınar Taner Topsakal 03.09.1978 Pratisyen Hekim

11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 7 / 16

Seçim Çevresi S.No Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği

İstanbul-1

1 Recep Tayyip Erdoğan 26.02.1954 İktisatçı

2 Egemen Bağış 23.04.1970 Üst Düzey Yönetici

3 İdris Güllüce 11.02.1950 Yüksek İnşaat Mühendisi

4 Erol Kaya 01.10.1959 Serbest

5 Mihrimah Belma Satır 20.02.1961 Avukat

6 Mustafa Ataş 20.05.1957 Yönetici

7 Muhammed Çetin 16.11.1963 Öğretim Görevlisi

8 İsmet Uçma 01.01.1955 Yazar

9 Gürsoy Erol 12.10.1956 Elektrik Müh.

10 Alev Dedegil 21.02.1958 Yönetici

11 Mehmet Domaç 08.04.1950 Eczacı

12 Osman Boyraz 23.01.1974 Harita Yüksek Mühendisi

13 Oktay Saral 18.03.1967 İnşaat Mühendisi

14 Metin Külünk 16.11.1960 İnşaat Mühendisi

15 Ahmet Berat Çonkar 13.08.1976 Isletmecı-Yonetıcı-Uluslararası Ekonomı-Sıyaset

16 Muhammet Bilal Macit 11.09.1984 Siyaset Bilimi

17 Meltem Gürler Göksel 06.10.1966 Psikolog - Reklamcı Olarak Çalışıyor

18 Numan Güzey 15.05.1948 Avukat

19 Alican Taşcı 06.06.1957 Bankacı-Ekonomist

20 Serkan Bayram 01.04.1974 Avukat

21 Fahri Yasin Şener 20.06.1975 Tarihçi

22 Bilal Topçu 22.02.1981 İktisat

23 Hakkı Şanlı 08.03.1954 Makina Mühendisi

24 Derviş Yücel 28.07.1960 Dil Bilimci Eğitimci

25 Ayşegül Esra Atik 01.01.1975 Tasarım

26 Faruk Bilal Şener 13.10.1981 Kuyumculuk Yapı Ve İnşaat

27 Mehmet Fatih Bulaç 07.04.1975 Bankacı

28 Erkan Hacısalihoğlu 17.07.1971 İnşaat Mühendisi

29 Esra Hatipoğlu 25.06.1982 Avukat

30 Hayri Köse 27.06.1977 Yönetici

11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 8 / 16

Seçim Çevresi S.No Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği

İstanbul-2

1 Nimet Çubukçu 02.03.1965 Serbest Avukat

2 Ayşe Nur Bahçekapılı 26.11.1954 Avukat

3 Burhan Kuzu 01.01.1955 Anayasa Hukuku Profesörü

4 Ekrem Erdem 01.01.1948 Emekli Öğretmen

5 Volkan Bozkır 22.11.1950 Diplomat - Büyükelçi

6 İbrahim Yiğit 08.12.1947 Ziraat Yüksek Mühendisi

7 Ahmet Kutalmış Türkeş 16.10.1978 Ekonomist

8 İsmail Safi 20.01.1968 Siyaset Bilimcisi

9 Türkan Dağoğlu 10.09.1945 Doktor

10 Şirin Ünal 11.08.1954 Emekli Hava Pilot Tümgeneral

11 Sevim Savaşer 27.04.1953 Öğretim Üyesi

12 Hüseyin Bürge 10.08.1955 Emekli Öğretmen

13 Osman Aşkın Bak 11.10.1966 Makina Mühendisi İşletmeci

14 Ahmet Haldun Ertürk 15.06.1955 Doktor

15 Ahmet Baha Öğütken 01.11.1961 Mali Müşavir

16 Ahmet Hamdi Çamlı 15.02.1965 Ticaret

17 Osman Köksal 01.02.1970 Avukat

18 Adem Ali Yılmaz 24.11.1984 Bilgisayar Mühendisi

19 Üzeyir İlbak 01.02.1958 Yönetici Şirket Ortağı

20 Emin Haberdar 05.04.1958 Kimya Mühendisi

21 Ahmet Özel 01.07.1972 Avukat

22 Hüseyin Eroğlu 05.02.1968 Sm.Mali Müşavir

23 Ahmet Yıldız 27.07.1985 İşletme Yöneticiliği

24 Seçil Sayın Elmas 31.01.1979 Avukat

25 Nadir Uzun 02.09.1982 Turizm

26 Erol Günay 05.11.1979 İstaistikçi

27 Ali Rıza Abdik 01.03.1984 Mimarlık Fakültesi İç Mimar

11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 9 / 16

Seçim Çevresi S.No Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği

İstanbul-3

1 Ömer Dinçer 10.09.1956 Akademisyen

2 Abdülkadir Aksu 12.10.1944 Idarecı

3 Ünal Kacır 13.01.1953 Makına Muhendısı

4 Hakan Şükür 01.09.1971 Sporcu

5 Halide İncekara 18.09.1959 Yonetıcı

6 Mustafa Şentop 06.08.1968 Öğretim Üyesi

7 Feyzullah Kıyıklık 15.03.1949 Eğitimci-Avukat

8 Tülay Kaynarca 13.10.1969 Gazeteci

9 Nureddin Nebati 01.01.1964 İş Adamı

10 Mehmet Doğan Kubat 21.11.1969 Avukat

11 Bülent Turan 17.01.1975 Hukukçu

12 Mehmet Muş 01.05.1982 Ekonomist

13 Gülay Dalyan 01.06.1962 Matematik Mühendisliği

14 Enver Yılmaz 20.03.1970 Hakim Avukat

15 Harun Karaca 17.02.1962 Serbest Muhasebeci

16 Cemal Özdemir 01.11.1950 İktisatçı

17 Alpay Tarhan 09.07.1979 Eğitimci

18 Behiye Eker Albayrak 29.10.1979 Avukat

19 Sadık Danışman 04.01.1955 Doktor

20 Emrah Kulaklı 25.07.1980 Avukat

21 Esra Deniz 28.11.1970 Avukat

22 Müzemmil Hevadpal 05.05.1977 Profesyonel Yönetici

23 Abdullah Başcı 01.01.1960 Yönetici

24 Hayati Güllük 01.05.1959 Elektrik Mühendisi

25 Necati Karagöz 04.04.1973 İşletme

26 İsa Gümüş 20.03.1970 Sebet Muhasebeci Ve Mali Müşavir

27 Yusuf İşler 14.01.1980 Avukat

28 Salih Çağdaş 24.05.1980 Avukat

İzmir-1

1 Ertuğrul Günay 01.03.1947 Hukukçu

2 Mehmet Sayım Tekelioğlu 22.10.1950 Makine Mühendisi Öğretim Üyesi

3 İlhan İşbilen 01.04.1946 Sanayici

4 İlknur Denizli 12.10.1964 Gıda Mühendisi

5 Ali Aşlık 10.01.1964 Avukat

6 Rıfat Sait 06.06.1966 İktisatçı

7 Bilal Doğan 10.11.1958 Eski Vergi Denetmeni

8 Cemal Bekle 02.04.1978 Turizm

9 Tülin Bozkurt Hazar 27.04.1971 İşletmeci-Dilbilimci

10 Harun Özdemir 01.03.1964 Eğitimci, Siyasi Analist, Danışman, Tv Yapımcısı,

11 Osman Sakman 16.01.1977 İşletmeci,Tüccar

12 Maksut Karaosman 12.10.1975 Avukat

13 Doğan Bayram 14.02.1982 Koordinatör

11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 10 / 16

Seçim Çevresi S.No Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği

İzmir-2

1 Binali Yıldırım 20.12.1955 Yüksek Müh

2 Aydın Şengül 15.10.1968 Şehir Ve Bölge Planlama

3 Erdal Kalkan 20.01.1946 Avukat

4 Nesrin Ulema 20.12.1971 Eczacı

5 Hamza Dağ 01.03.1980 Avukat

6 Bekir Pakdemirli 10.11.1973 Yönetici

7 Hasan Şahin 17.10.1965 Çiftçi

8 Müjde Özkumova 19.06.1971 Kuaför

9 Tolga Murat Balıkçı 05.10.1981 Milli Sporcu

10 Uğur Türkan 01.12.1975 İnşaat Mühendisi

11 Abdullah Tekbaş 01.09.1974 Peyzaj Mimarı

12 Yeşim Demirali 20.09.1971 Avukat

13 Mehmet Kavuk 30.08.1984 İşletme

Kahramanma

1 Mehmet Sağlam 15.03.1938 Öğretim Üyesi, Profesör

2 Nevzat Pakdil 12.01.1950 Kamu Yöneticisi

3 Mahir Ünal 01.07.1966 Akademisyen

4 Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu 15.01.1956 İki Branşta Uzman Tıp Doktoru

5 Sevde Bayazıt Kaçar 02.03.1974 Yapımcı

6 Sıtkı Güvenç 01.11.1961 Diş Hekimi

7 Hamit Bülent Eken 23.05.1977 Eczacı

8 İdris Tezcan 22.01.1962 İnşaat Yüksek Mühendisi

Karabük

1 Mehmet Ali Şahin 16.09.1950 Avukat

2 Osman Kahveci 10.10.1950 Orman Yüksek Mühendisi

Karaman

1 Lütfi Elvan 12.03.1962 Ekonomist

2 Mevlüt Akgün 10.10.1966 Avukat

Kars

1 Ahmet Arslan 02.06.1962 Gemi İnşa Ve Makine Müh.

2 Yunus Kılıç 01.01.1965 Öğretim Üyesi

3 Suat Doğan 12.03.1974 Avukat

Kastamonu

1 Hakkı Köylü 01.07.1948 Emn.Savcı - Avukat

2 Mustafa Gökhan Gülşen 18.08.1970 Eczacı

3 Zafer Nalbantoğlu 23.08.1980 Endüstri Mühendisi

Kayseri

1 Taner Yıldız 03.04.1962 Elektrik Elektronik Mühendisi

2 Sadık Yakut 03.02.1956 Cumhuriyet Savcısı

3 Mustafa Elitaş 05.02.1957 Sanayici

4 Yaşar Karayel 01.03.1950 Yönetici

5 Pelin Gündeş Bakır 13.03.1972 Deprem Mühendisliği

6 Ahmet Öksüzkaya 25.07.1960 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

7 İsmail Tamer 10.08.1956 Doktor

8 Murat Cahid Cıngı 21.07.1971 Avrupa Birliği Siyaset Uzmanı

9 Mehmet Adıgüzel 27.03.1978 Sanayici

11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 11 / 16

Seçim Çevresi S.No Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği

Kırıkkale

1 Beşir Atalay 01.04.1947 Avukat

2 Oğuz Kağan Köksal 04.09.1948 Vali-Emniyet Genel Müdürü

3 Ramazan Can 20.04.1970 Avukat - Hukukçu

Kırklareli

1 Şenol Gürşan 17.10.1964 Avukat

2 Şaban Erden 14.01.1949 İnşaat Yüksek Mühendisi

3 Volkan Göç 12.04.1981 Orman Mühendisi

Kırşehir

1 Abdullah Çalışkan 16.03.1974 İşletme

2 Muzaffer Aslan 18.08.1968 Avukat

Kilis

1 Fuat Karakuş 03.02.1973 Uzman Doktor

2 Ahmet Salih Dal 02.03.1971 İlahiyatçı

Kocaeli

1 Nihat Ergün 14.09.1962 Iktısatcı

2 Fikri Işık 13.09.1965 Eğitimci

3 Azize Sibel Gönül 12.08.1966 Mimar

4 Muzaffer Baştopçu 20.06.1948 Yuksek Kımyager

5 Zeki Aygün 22.07.1953 Elektrik Mühendisi

6 İlyas Şeker 30.05.1960 Harita Kadastro Yüksek Mühendisi

7 Mehmet Ali Okur 04.08.1973 İş Adamı

8 Sami Çakır 15.10.1958 Bankacı

9 Ayşe Müge Olşen 03.01.1969 Eczacı

10 Serkan Seyhan 29.12.1979 Öğretmen - Kalite Yönetim Uzmanı

11 Yalçın Coştur 30.05.1975 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Konya

1 Ahmet Davutoğlu 26.02.1959 Büyükelçi, Öğretim Görevlisi

2 Kerim Özkul 18.05.1959 Avukat, Sanayici

3 İlhan Yerlikaya 20.12.1960 Öğretim Üyesi

4 Ayşe Türkmenoğlu 20.03.1965 Avukat

5 Cem Zorlu 09.07.1963 Öğretim Üyesi

6 Hüseyin Üzülmez 05.03.1957 İş Adamı

7 Mustafa Baloğlu 01.01.1967 Genel Cerrahi Uzmanı

8 Mustafa Kabakcı 05.04.1954 İş Adamı

9 Gülay Samancı 25.02.1977 Avukat

10 Mustafa Akış 10.08.1981 Avukat

11 Harun Tüfekci 30.01.1971 Avukat

12 Abdullah Ağralı 10.11.1969 Doktor

13 Halil Etyemez 03.05.1965 Eğitim Müfettişi

14 Rahim Türk 24.12.1985 İktisatçı-Tüccar

Kütahya

1 Soner Aksoy 27.07.1941 Di.Y. Makine Mühendisi

2 Hasan Fehmi Kinay 03.10.1964 İktisatçı İşadamı

3 İdris Bal 25.04.1968 Öğretim Üyesi Profösör Doktor

4 Vural Kavuncu 08.03.1966 Doktor

5 Bediha Türkyılmaz 29.09.1971 Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 12 / 16

Seçim Çevresi S.No Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği

Malatya

1 Mahmut Mücahit Fındıklı 15.08.1957 Elektrik Mühendisi

2 Mustafa Şahin 03.02.1956 Özel Öğretim Kurumu İşletmeciliği

3 Öznur Çalık 01.01.1965 Eczacı

4 Hüseyin Cemal Akın 11.02.1949 Avukat

5 Ömer Faruk Öz 05.10.1966 Milletvekili

6 Şanal Tosun 05.05.1958 Tıp Doktoru

Manisa

1 Hüseyin Tanrıverdi 04.09.1956 Eğitimci, Sendikacı

2 Recai Berber 20.06.1959 Hesap Uzmanı

3 Uğur Aydemir 08.12.1967 Mali Müşavir

4 Muzaffer Yurttaş 28.02.1967 Genel Cerrahi Uzmanı

5 Selçuk Özdağ 07.08.1958 Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.

6 Sait Han Bakşi 20.05.1973 Makine Mühendisi

7 Abdurrahim Arslan 06.03.1967 Makine Mühendisi

8 Mehmet Uçak 21.07.1970 Öğretmen

9 Murat Erbil 10.03.1974 Ekonomi Finansman--Uluslar Arası Ticaret

10 Mustafa Irmak 15.01.1981 Türkçe Öğretmenliği

Mardin

1 Muammer Güler 21.03.1949 Vali

2 Gönül Bekin Şahkulubey 18.06.1970 Eczaclılık

3 Abdurrahim Akdağ 01.09.1960 İnsan Kaynakları Yöneticisi

4 Hikmet Bülent Gözü 06.06.1953 İşletme-Yönetici

5 Edip Demirdağ 21.10.1965 Mütahit

6 Abdullah Düzgün 03.03.1976 Avukat

Mersin

1 Mehmet Zafer Çağlayan 15.11.1957 Mak.Müh Sanayici

2 Ahmet Tevfik Uzun 15.06.1968 Eczacı

3 Nebi Bozkurt 10.01.1950 Öğretim Üyesi

4 Çiğdem Münevver Ökten 08.06.1961 İngilizce Öğretmeni

5 Mustafa Sami Cüceloğlu 01.01.1966 Veteriner Hekim

6 Mustafa Turan 01.01.1966 Serbest Muhasebeci Ve Mali Müşavir

7 Fatma Tansel Gürel 04.09.1964 Diş Hekimi

8 Atilla Olçum 25.03.1978 Sınıf Öğretmeni

9 Mustafa Sever 15.10.1968 Ziraat Mühendisi

10 Abdullah Kuz 01.01.1979 Tarih Öğretmeni

11 İlhan Kahraman 20.06.1976 Sigortacı

Muğla

1 Ali Boğa 04.01.1949 Siyaset Bilimci

2 Yüksel Özden 05.09.1963 Öğretim Üyesi

3 Hayati Nizamoğlu 28.10.1960 Orman Mühendisi

4 Yeşim Avcı 11.05.1970 Doktor

5 Gültekin Akça 31.01.1971 Avukat

6 Mehmet Yavuz Demir 28.01.1953 Emekli Bakanlık Müfettişi

11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 13 / 16

Seçim Çevresi S.No Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği

Muş

1 Faruk Işık 01.01.1963 Mülki İdare Amiri-Kaymakam,Vali Yrd.

2 Muzaffer Çakar 23.03.1965 Kimyager

3 Mehmet Emin Şimşek 05.05.1964 İnşaat Muhendisi

4 Melik Emre 12.10.1975 Avukat

Nevşehir

1 Ahmet Erdal Feralan 20.12.1962 Yüksek Makine Müh.

2 Murat Göktürk 28.01.1970 Avukat

3 Ebu Bekir Gizligider 25.02.1979 Serbest Avukat

Niğde

1 Alpaslan Kavaklıoğlu 10.03.1962 Mülki İdare-Genel İdare Yöneticilik

2 Ömer Selvi 16.01.1976 Endüstri Mühendisi

3 Erdoğan Özegen 29.11.1965 22.Dönem Milletvekili

Ordu

1 İdris Naim Şahin 01.06.1956 Kamu Yöneticisi

2 Mustafa Hamarat 21.07.1972 Avukat

3 Fatih Han Ünal 20.03.1968 İnşaat Yüksek Mühendisi

4 İhsan Şener 01.01.1965 Kamu Yöneticisi

5 Harun Çakır 03.02.1954 Yönetici

6 Mustafa Çaya 12.05.1970 Mali Müşavir

Osmaniye

1 Suat Önal 16.12.1961 Makine Yüksek Mühendisi- İktisatçı

2 Durdu Mehmet Kastal 22.01.1969 Egıtımcı

3 Mustafa Dayangaç 20.09.1960 Telekominikasyon-Elektrik

4 Abdulkadir Şahin 01.09.1956 Milli Eğitim Müdür Yardımcısı

Rize

1 Hayati Yazıcı 23.05.1952 Avukat

2 Hasan Karal 03.01.1973 Eğitimci

3 Nusret Bayraktar 01.01.1951 Makina Mühendisi

Sakarya

1 Hasan Ali Çelik 02.05.1959 Öğretim Üyesi

2 Ayhan Sefer Üstün 21.08.1970 Avukat

3 Şaban Dişli 22.02.1958 Ekonomi, İktisat, Banka

4 Ayşenur İslam 16.01.1958 Öğretim Üyesi

5 Ali İhsan Yavuz 07.07.1969 Avukat

6 Ziya Cevherli 12.12.1960 Öğretmen

7 Ender Serbes 01.01.1977 Altın Döviz Ve Pırlanta Ticareti

Samsun

1 Mustafa Demir 18.01.1961 Mimar-Sanayici-Ser.Tic.İnş.Taah.

2 Suat Kılıç 23.07.1972 Avukat

3 Cemal Yılmaz Demir 12.08.1960 Egitimci

4 Tülay Bakır 02.05.1947 Fizyolog İç Hastalıkları Gastroenterolojı Prof.Dr.

5 Akif Çağatay Kılıç 15.06.1976 Sıyaset Bılımcı

6 Ahmet Yeni 10.08.1955 Bankacı

7 Kamuran Özden 10.05.1962 Müstakil Daire Başkanı

8 Aslan Karanfil 10.01.1970 Mülki İdare Amiri

9 Mehmet Taşan 15.02.1957 Ziraat Yüksek Mühendisi

11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 14 / 16

Seçim Çevresi S.No Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği

Siirt

1 Afif Demirkıran 01.01.1952 Maden Yüksek Müh.

2 Osman Ören 13.04.1966 Öğretmen

3 Bayram Kızılay 05.07.1955 Öğretmen

Sinop

1 Mehmet Ersoy 26.04.1964 Memur-Vali

2 İbrahim Felek 01.02.1957 İşletmeci

Sivas

1 İsmet Yılmaz 10.12.1961 Hukukçu

2 Mesude Nursuna Memecan 23.07.1957 Yayıncı

3 Hilmi Bilgin 26.05.1972 Avukat

4 Ali Turan 15.10.1959 Dış Ticaret

5 Adem Yıldırım 05.01.1973 Hukuk Fakultesi

Şanlıurfa

1 Faruk Çelik 17.01.1956 Eğitimci

2 Seyit Eyyüpoğlu 10.04.1942 Çiftçi

3 Mehmet Kasım Gülpınar 20.09.1969 Kamu Görvl.

4 Mehmet Akyürek 20.11.1950 İşadamı

5 Zeynep Armağan Uslu 11.07.1969 Öğretim Üyesi

6 Halil Özcan 01.10.1964 Öğretim Üyesi Yard.Doç.Dr

7 Mahmut Kaçar 10.10.1975 Çevre Müh.

8 Abdulkadir Emin Önen 15.03.1976 Üst Düzey Yönetici

9 Yahya Akman 07.05.1966 Avukat

10 Abdulkerim Gök 01.03.1970 Öğretim Üyesi

11 Bekir Eren 23.04.1977 Avukat

12 Zeynep Müjde Sakar 21.06.1982 İşletmeci

Şırnak

1 Mehmet Emin Dindar 01.01.1959 Doktor

2 Mehmet Tatar 01.02.1945 İş Adamı

3 Nazan Birlik 01.07.1974 Avukat

4 İbrahim Baykal 04.05.1968 Tüccar, Çiftçi

Tekirdağ

1 Tevfik Ziyaeddin Akbulut 12.04.1949 Emeklı Valı

2 Özlem Yemişçi 30.08.1971 Sigorta Acenteliği

3 Sait Yazı 25.03.1959 Makina Mühendisi

4 Mestan Özcan 03.01.1973 Ziraat Mühendisi- İşletmeci

5 Mustafa Yel 21.07.1968 Vali Yardımcısı-Mülki İdare Amiri

6 Hakan Şık 10.09.1968 Kamu Yönetimi

Tokat

1 Zeyid Aslan 06.08.1965 Avukat

2 Şükrü Ayalan 01.07.1963 Psikiyatr

3 Dilek Yüksel 26.05.1977 İktisatçı

4 Celil Göçer 05.04.1970 Tıp Doktoru

5 Cüneyt Aldemir 30.10.1973 Diş Hekimi

11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 15 / 16

Seçim Çevresi S.No Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği

Trabzon

1 Faruk Nafız Özak 19.04.1946 İnşaat Yük. Müh.

2 Erdoğan Bayraktar 10.10.1948 İnşaat Yüksek Müh.

3 Aydın Bıyıklıoğlu 01.01.1954 Makine Yüksek Mühendisi

4 Safiye Seymenoğlu 03.03.1964 Mimar

5 Yunus Karabela 15.10.1969 Uzman Doktor

6 Salih Cora 09.07.1981 Avukat

Tunceli

1 Cihan Açıkgöz 02.03.1969 İktisatçı

2 Bedri Aşam 05.01.1966 İşletme Fakültesi

Uşak

1 İsmail Güneş 04.03.1967 Kulak Burun Boğaz Uzmanı

2 Mehmet Altay 12.10.1972 Avukat

3 Hazim Sesli 15.04.1966 İşadamı

Van

1 Burhan Kayatürk 23.08.1970 Elektirik Müh.

2 Fatih Çiftci 06.07.1971 Cumhuriyet Savcısı

3 Mustafa Bilici 01.01.1969 Serbest Muhasebeci

4 Gülşen Orhan 12.12.1970 Arkeolog

5 Zahir Soğanda 26.02.1968 Avukat

6 Abdulahat Arvas 27.10.1969 Sanayici İş Adamı

7 Necat Görentaş 01.07.1964 Öğretim Üyesi

8 Hasan Karadaş 25.06.1982 Türk Dili Ve Edebiyat Öğretmenliği

Yalova

1 Temel Coşkun 21.08.1956 Emekli Bürokrat

2 Mustafa Pehlivan 01.10.1961 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Yozgat

1 Bekir Bozdağ 01.04.1965 Serbest Avukat

2 Ertuğrul Soysal 03.05.1963 Uzman Hekim

3 Yusuf Başer 10.04.1965 Avukat

4 Abdulkadir Akgül 03.04.1959 Ticaret

Zonguldak

1 Köksal Toptan 03.01.1943 Hukukçu

2 Ercan Candan 06.03.1967 Öğretim Üyesi

3 Özcan Ulupınar 02.06.1970 Devrek Belediye Başkanı

4 Hüseyin Yılmaz 18.12.1966 Öğretim Görevlisi

5 Polat Türkmen 01.01.1957 Maden Mühendisi


Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False