AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum: Bunlara 31 Mart'ta sandıkta cevabı vereceğiz

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mart 26, 2024 16:07

AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, “Bunlar iş bilmez. Bunlar liyakatsiz, beceriksiz. Bakınız mal beyanından sonra mallar ortaya çıktı. Mal beyanından sonra 1,5 milyar TL'lik malı ortaya çıktı. Sen malını İstanbul'dan niye saklıyorsun? Mal beyanında niye vermiyorsun? Bunlara 31 Mart'ta sandıkta cevabı vereceğiz" dedi. Vatandaşların sandıkta gereken cevabı mevcut İBB yönetimine vereceğini söyleyen Kurum, 'Genel başkanlığı kaybedecek. Diğeri de o çok sevdiği tatile gidecek.' ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sultangazi'de seçim otobüsünden halka seslendi. Mevcut İBB yönetiminin Sultangazi'de son 5 yılda bir çivi bile çakmadığını ifade eden Kurum, "Sultangazi'ye hiçbir iş yapmadılar.

Hiçbir hizmet yapmadılar. Kardeşlerimizin hayallerini yıktılar. Beklentilerini karşılamadılar. Bu da yetmezmiş gibi bizim projelerimizi eleştiriyorlar. İş bilmez Mevcut İBB yönetimi İstanbul'un kaynaklarını kendi geleceği için harcıyor. İstanbul'un emeğini, alın terini görmezden geliyorlar. İstanbulluların sorunlarını çözmek bir yana kendi partisini dizayn etmek için 80 ilde miting miting geziyor. Balya balya paralarla fotoğraf veriyorlar. Bu balya balya paraların hesabını soracak mıyız? " dedi.

"SEN MALINI İSTANBUL'DAN NİYE SAKLIYORSUN?"

Haberin Devamı

İstanbul'da kentsel dönüşüm ve ulaşım projeleriyle ilgili mevcut İBB yönetiminin 'bu projeler yapılmamalı' söylemini eleştiren Kurum, "Bir de bizim projelerimizi eleştiriyorlar. Biz İstanbul'da 650 bin konutu dönüştüreceğiz dediğimiz de yapılmaması gerektiğini söylüyorlar, ulaşımla ilgili o metroların yapılmaması gerektiğini söylüyorlar. Sen orada İstanbul'un parasını çarçur ederken, biz İstanbul'a 39 ilçeye 365 milyar TL'lik yatırım yapıyorduk. Biz Elazığ'da, Malatya'da afetzede kardeşimizin elinden tutarken, sen kayağa gidiyordun.

Sen CHP'yi dizayn etmeye çalışırken, biz 11 il de 180 bin konutun şantiyesini başlatıyorduk. Bunlar iş bilmez. Bunlar liyakatsiz, beceriksiz. Bakınız mal beyanından sonra mallar ortaya çıktı. Mal beyanından sonra 1,5 milyar TL'lik malı ortaya çıktı. Sen malını İstanbul'dan niye saklıyorsun? Mal beyanında niye vermiyorsun? Bunlara 31 Mart'ta sandıkta cevabı vereceğiz" şeklinde konuştu.

"GENEL BAŞKANLARI BAŞKANLIĞI KAYBEDECEK, DİĞERİ O ÇOK SEVDİĞİ TATİLE GİDECEK"

Kurum, "31 Mart'ta onlara sandıkta öyle bir cevap vereceğiz ki ne olduklarını şaşıracaklar. Bir de eş genel başkanları var, bizim bedelli askerlik yapan kardeşlerimizin vatan sevgisini sorgulayan. Bizim Kuran kursuna giden evlatlarımızı ortaçağ zihniyeti olarak addeden genel başkanları, genel başkanlığı kaybedecek. Diğeri de o çok sevdiği tatile gidecek. 31 Mart'ta biz İstanbul'da gereken cevabı vereceğiz. Güçlü bir şekilde vereceğiz. 31 Mart İstanbul'un bayramı olacak." sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Haberin Devamı

AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum: Bunlara 31 Martta sandıkta cevabı vereceğiz

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!